CIS Bydgoszcz

Aktualności

KARNAWAŁ 2023.

Karnawał to czas świętowania, tańców i zabaw. Dnia 17 litego w naszym Centrum odbył się Bal karnawałowo-walentynkowy, uczestnicy edycji mieli możliwość spędzenia wspólnego czasu i zabawy. Zorganizowane zostały konkursy związane z Walentynkami podczas, których edycję rywalizowały ze sobą. Uczestnicy wykazali się wiedzą na temat filmów „miłosnych” jak i największych przebojów odgadując nazwy kultowych hitów, wygenerowało to mnóstwo pozytywnych emocji jak i wspaniałej atmosfery. Podczas Balu nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku przy kawie (dzień wcześniej przecież był Tłusty Czwartek), który dodał energii do dalszej zabawy. Następnie podkręcone zostały głośniki i muzyka zagościła już z nami do końca. Zabawa z krzesełkami rozpaliła każdego uczestnika i wprowadziła wszystkich do fantastycznej zabawy tanecznej. Na parkiecie to się dopiero działo, tańce wszelakie: wolne, szybkie, indywidualne jak i w parach, mieliśmy także przyjemność na własne oczy zobaczyć układ rodem z „Dirty Dancing” (sławne, końcowe „podniesienie” :)).

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, wspólnie spędzony czas oraz wspaniały, prawdziwy, taneczny karnawał, który razem stworzyliśmy pełny uśmiechu, radości, zabawy i integracji.

A ja byłem pierwszy raz i... bardzo bardzo mi się podobało :))

Rafał Ligierski
Pedagog CIS


więcej »

Spotkanie Wigilijne.

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas przepełniony radością. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również w naszym Centrum 16 grudnia 2022 r. Tego dnia odbyło się Wigilijne spotkanie Uczestników razem z pracownikami CIS.

Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, choinka oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez Uczestników z wielką pomocą Pani Basi.

Nie mogło zabraknąć opłatka, świątecznych życzeń oraz wspólnego śpiewania kolęd. Uroczystość wzbogacił również Pan Jakub z edycji 74 solowym występem instrumentalnym, w którym zaprezentował kolędy w swojej oryginalnej interpretacji.

Dużo pozytywnych emocji wywołała wiadomość, iż św. Mikołaj nie zapomniał o CIS-ie i niepostrzeżenie zostawił pod choinką upominki.

Spotkanie Wigilijne upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, na długo pozostanie w naszej pamięci.


więcej »

Andrzejki w Centrum.

2 grudnia br. odbyły się w Centrum Andrzejki, oprócz tradycyjnych zabaw andrzejkowych (lanie wosku, buty) edycje rywalizowały między sobą. Konkursy i zadania z którymi się mierzyły edycje wymagały - sprawnej współpracy, wiedzy muzycznej oraz kreatywności. Każda konkurencja dostarczała niemałych emocji. Każda z edycji bacznie strzegła przyznawanych jej przez jury punktów i walczyła o kolejne.

Dziękujemy za dzień pełen uśmiechów, radości, wrażeń oraz słodkich przysmaków.

Dziękujemy za dobrą zabawę, liderom edycji za wasz zapał i pozytywną energię która napędzała innych.

Życzymy Wam spełnienia andrzejkowych wróżb – wakacji na wyspach, miłości, powrotu do Ojczyzny, nauki gry na dudzie…

Zwycięskiej edycji (73) gratulujemy motywacji, hartu ducha i oczywiście wygranej, bravo Wy!:))


więcej »

Młyny Rothera w odsłonie Edycji 73

Młyny Rothera to piękny i cenny zabytek architektury przemysłowej oraz świadek dynamicznego rozwoju Bydgoszczy połowy XIX w. Dzięki Parkowi Kultury instytucji powołanej przez Miasto Bydgoszcz budynek ten otrzymał drugie życie. Zwiedzając Młyny możemy poznać nie tylko niezwykłą historie tego miejsca ale i doświadczyć kultury połączonej z nowoczesnością.

„Wystawa pudełkowa” czy planowana stała wystawa „Węzły – opowieść o mieście nad rzeką” są tego wymiernym dowodem.

Zachęcamy do odwiedzin tego magicznego miejsca w naszym mieście.


więcej »

Pamiętamy

Każdemu kiedyś

Każdemu kiedyś ktoś bliski umiera,
między być albo nie być
zmuszony wybrać to drugie.

Ciężko nam uznać, że to fakt banalny,
włączony w bieg wydarzeń,
zgodny z procedurą;

prędzej czy później na porządku dziennym,
wieczornym, nocnym czy bladym porannym;

i oczywisty jak hasło w indeksie,
jak paragraf w kodeksie,
jak pierwsza lepsza
data w kalendarzu.

Ale takie jest prawo i lewo natury.
Taki, na chybił trafił, jej omen i amen.
Taka jej ewidencja i omnipotencja.

I tylko czasem
drobna uprzejmość z jej strony –
naszych bliskich umarłych
wrzuca nam do snu.

Wisława Szymborska

Początek listopada to czas pamięci i zadumy o tych, którzy odeszli. 25 i 28 października br. wybraliśmy się na Cmentarz Starofarny przy ulicy Grunwaldzkiej 15 w Bydgoszczy. Jest to jeden z najbardziej znanych bydgoskich cmentarzy. Pochowani są tu między innymi znani Bydgoszczanie oraz francuscy żołnierze, którzy polegli podczas wojny prusko - francuskiej.

Przyszliśmy, aby posprzątać groby tych których już nikt nie odwiedza.

31 października br. odwiedziliśmy Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy, aby uczcić pamięć bydgoskich patriotów, którzy walczyli o niepodległość naszego miasta. Zapoznaliśmy się z historią cmentarza, osób tu pochowanych oraz zapaliliśmy znicze, oddając hołd.


więcej »