CIS Bydgoszcz

Aktualności

Podaj dalej...

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
(autor nieznany).

Za nami niezwykłe wydarzenie, wyjątkowa akcja i ogrom emocji. Wszytko to w związku z projektem ,,Gotujemy - pomagamy - podajemy dalej’’ którego głównym celem było dotrzeć ze wsparciem do osób najbardziej potrzebujących w naszym mieście, osób w kryzysie bezdomności oraz doświadczających ubóstwa. Nawiązaliśmy kontakt z Siostrami Albertynkami - miejscem doskonale znanym na ,,pomocowej mapie Bydgoszczy’’ wierząc, że nasze wspólne działania będą najbardziej wymierne.

Realizacja projektu miała trzy etapy. Najpierw 3060 artykułów zostało rozdzielonych do 170 paczek. Kolejny etap i kolejny tydzień to czas pieczenia ciast na poczęstunek podczas akcji wydawania paczek. Od poniedziałku 26 września przez trzy dni mieliśmy oblężenie Cisowej kuchni - jedni uczestnicy kończyli pieczenie, inni rozpoczynali i tak każdego dnia przygotowywane były kolejne ciasta. Wszyscy pracowaliśmy na pełnych oborach – my, miksery, piekarnik.

29 września zwarci i gotowi (edycja 71) spotkaliśmy się przy ulicy Koronowskiej 14. Najpierw w ogrodzie zaaranżowaliśmy naszą kawiarenkę - przygotowaliśmy stoły i ławki, ciasta, wodę i czekaliśmy na gości. Po wczesnym obiedzie, wydawanym w stołówce Sióstr dla potrzebujących, nadszedł nasz moment ,,podawaliśmy dalej’’ - torbę pełną dobroci, kubek ciepłej herbaty, kawę, domowe ciasto, uśmiech, życzliwość.

Wzruszające doświadczenie. Piękna lekcja pomagania, uważności na drugiego człowieka, refleksji nad tym – co ja mogę zrobić dobrego, co mogę dać od siebie - tu i teraz. Bo jak powiedział jeden z uczestników Centrum - ,,każdy uśmiech się liczy’’.

Serdecznie podziękowania dla darczyńców. Za hojność, bezinteresowność, za ogromne serce. Cieszymy się, że byliśmy częścią tak szlachetnej inicjatywy!

Partner akcji:

Logo CANPACK

Koordynator akcji

"Gotujemy - Pomagamy - Podajemy dalej"


Barbara Dębicka


więcej »

Jesienne wyzwanie.

23 września br. podjęliśmy wyzwanie posprzątania terenu w okolicy Centrum – ulicy Smoleńskiej oraz ulicy Kieleckiej. Łącznie podczas kilkugodzinnej akcji zebraliśmy ponad 20 opon, około 40 worków śmieci.

Nasze działania wsparła Fundacja Zielone Jutro – bardzo dziękujemy.

Jak zawsze worki, rękawiczki oraz praktyczne ekoupominki otrzymaliśmy z Czystej Bydgoszczy również dziękujemy.

W akcji sprzątania udział wzięła edycja 71 – brawa dla Was.


więcej »

ŁapieMY.

Deszcz to dar natury, dlatego też postanowiliśmy wykorzystać maksymalnie to co bezcenne!

Dopełnieniem naszych działań przy ogrodzie był zakup i montaż zbiornika na deszczówkę tak byśmy mogli wykorzystać ulewne deszcze, które pojawiają się po długich okresach suszy. Uznaliśmy to za dobre rozwiązanie wobec zmian klimatycznych, które obserwujemy.

Zbiornik ma pojemność 1000 litrów!

Deszczówka ze względu na swoje właściwości idealnie nadaje się do nawadniania ogrodów, a rośliny ją uwielbiają.

Społeczny ogród pod topolą powstaje w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu dzięki firmie CANPACK.

Logo CANPACK

Dziękujemy.


więcej »

Bydgoszcz moje miasto. „Stary rynek i okolice” oraz spacer „Zielonym Szlakiem”.

Nie wszystko można zamknąć w muzeach. Kamienice, kościoły, mosty, rzeźby, pomniki, ulice i place dają historyczną perspektywę. Może powietrze jest inne, może słońce pali nieco mocniej, ale przecież... tędy przechodził Józef Piłsudski, a tam... mieszkała Pola Negri. Wystarczy trochę wyobraźni, aby usłyszeć tramwaj przejeżdżający przez płytę Starego rynku, albo stanąć przed frontem pięknego Teatru Miejskiego. Stary rynek i okolice potrafią zadziwiać zwłaszcza, kiedy zmienimy optykę na nieco szerszą niż teraźniejszość.

Serce Bydgoszczy jest wspaniałe i piękne ale nie mogłoby się rozwijać bez płuc jakimi stały się parki. Tereny zielone wciąż zajmują połowę powierzchni naszego miasta. Znakomite miejsce na spacer, zabawę z dziećmi i odpoczynek. Przestrzeń na poczytanie książki czy biwakowanie na zielonej trawie. Wszystko to w naszym zasięgu, w naszym mieście.

Co wybierzesz na najbliższy dzień, wieczór, weekend?


więcej »

Z CIS-owej kuchni…

Po długiej przewie w CIS-owej kuchni zrobiło się aromatycznie, a to za sprawą Pań z Ukrainy które są uczestniczkami najmłodszej edycji.

Panie z entuzjazmem przyjęły propozycję przygotowania dania wg ukraińskiej receptury zdecydowały się na ,,syrniki’’ - placuszki robione na bazie twarogu.

Dziękujemy, za tę podróż kulinarną!

Było smacznie! :)


więcej »