CIS Bydgoszcz

Aktualności

Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego 5 maja 2024r.

Eksponaty z wystawy „Historia Kanału Bydgoskiego” i „Żegluga na Bydgoskim Obszarze Wodnym” jakimi dysponuje Muzeum, ożywają dzięki pełnej pasji opowieści Kustosza tego miejsca i przewodnika – Tomasza Izajasza. Historia naszego miasta widziana z perspektywy wody pokazuje nam, jak ważnym przedsięwzięciem dla rozwoju Bydgoszczy była budowa Kanału Bydgoskiego.

Spacer po Parku nad Starym Kanałem Bydgoskim i odwiedzenie Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego to obowiązkowy punkt CIS-owego programu kulturalnego „Opowiedz mi o Bydgoszczy”.

Gorąco zachęcamy.


więcej »

Wycieczka rowerowa 2024

Czas rozpocząć sezon rowerowy w CIS. Przy współczesnym trybie życia, każdy ruch jest na wagę złota.

Jazda rowerem wzmacnia mięśnie nóg, pośladków, a także mięśnie pleców, brzucha, a nawet ramion i dłoni. Ponadto wycieczki rowerowe to wspaniałe ćwiczenie kardio, które wzmacnia serce i układ krążenia, co przekłada się na lepszą wytrzymałość podczas codziennych aktywności.

Jakby tego było mało, taka aktywność to doskonały bodziec treningowy dla naszego umysłu, czego konsekwencją jest dynamiczna praca mózgu, lepsza pamięć oraz usprawnienie procesów uczenia się.

Zatem wsiadaj na rower i ruszaj!

Dystans zwiększaj stopniowo, dlatego dzisiaj tylko do Parku Harcerstwa Bydgoskiego ale jutro, kto wie gdzie nas poniesie…

Pozdrowienia dla wszystkich cyklistów


więcej »

Poznajemy Bydgoszcz

Co Kazimierz Wielki ma wspólnego z naszym miastem? Dlaczego na Wełnianym rynku stoi pomnik Leona Barciszewskiego – czy na rynku sprzedawano tylko wełnę? Czy ktoś jeszcze zauważył kulę armatnią w ścianie kamienicy nr 4? Skąd się wziął tramwaj na ul. Długiej i dlaczego pan Twardowski śmiechem wita gości na płycie Starego rynku?

To tylko nieliczne pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi. Nasze miasto kryje wiele niezwykłych historii. Czas wyjść z domu i szukać odpowiedzi. :)


więcej »

Społeczny czyli...nasz, wspólny. Ogród.

No i...wzięliśmy się do pracy. Nasz ogród wymagał działań. Sprzątaliśmy. Zamiataliśmy. Pieliliśmy, gracowaliśmy. Przycinaliśmy gałęzie. Kosiliśmy trawę. Skopaliśmy nasze skrzynie na warzywa. Pieliliśmy kwiatowe rabaty. Sialiśmy rzodkiewkę, sałatę, szpinak, marchew, pietruszkę, szczypiorek, koper i sadziliśmy bratki i dzwonek ogrodowy.

Cała edycja „80” wzięła udział w naszych wspólnych pracach ogrodowych.

Jest radość, satysfakcja. Ogród pięknieje.

A w naszym ogrodzie też...nasz patron – Jacek Kuroń, przyglądający się naszej pracy?

Zobaczcie sami:


więcej »

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Zachęceni do manifestowania swojej dumy z biało-czerwonych barw wzięliśmy udział w obchodach tego święta na Starym Rynku w Bydgoszczy. Widok powiewającej na wietrze polskiej flagi wprowadza w zadumę i wzniosłość, która daje spokój i poczucie bezpieczeństwa. Poruszenie odczuwalne głęboko w sercu staje się sterem, a przynajmniej było nim dla wielu. Pamięć nie pozwala na obojętność i wypełnia to miejsce szczerym i czystym uczuciem. Pokrzepieni widokiem i słowem a także dzięki akcji „rozdajemy 1000 polskich flag” z barwami biało-czerwonymi mogliśmy wrócić do domu.


więcej »