CIS Bydgoszcz

Aktualności

Grochówka. Kuroniówka.

W miniony czwartek (19.07.2018r) w CIS-owej kuchni ponownie zrobiło się głośno. A to za sprawą przyrządzanej grochówki, naszej kuroniówki. Tym razem korzystając z ,,uproszczonej wersji’’ danie powstało niemal błyskawicznie… a i rąk do pracy nie brakowało!:)) Uczestnicy edycji 52 gotowali dla siebie i edycji 54. Na porcje pysznej zupy załapali się również Panowie przeprowadzający remont naszego Centrum.

W kolejce oczekują następne dania do przyrządzenia – leczo, zupa jarzynowa a może placki tarte, ziemniaczane? Zobaczymy….


więcej »

Małosolne. Kisimy ogórki!

Lato przynosi całe bogactwo smaków i zapachów. Niekiedy cały rok czekamy na nie. Warzywa i owoce kuszą aromatem, wielobarwnością, świeżością. Przywołują szczególne wspomnienia - pobytu u kochanej babci na wsi, świeżej drożdżówki z owocami z ogrodu, soczystych papierówek… Być może to ta tęsknota sprawiła, że po CIS-owych korytarzach w miniony wtorek (17.07.) rozchodziły się aromaty, które wielu z nas pamięta ze swojego dzieciństwa...

Edycja 53 kisiła ogórki. Prawie każdy z uczestników zgarnął na początek 2 słoiki i do roboty!

Czosnek, koper, ziele angielskie potem ogórek po ogórku, pomiędzy liść wiśni lub winogrona… lub może bez "bo w domu mama nie dodawała...". Na koniec woda i sól kamienna. Na zimno lub na gorąco.

Na efekty czekamy do przyszłego wtorku.

Czekamy z niecierpliwością! Będą dobre??...posmakujemy, małosolne, za tydzień się wszystko okaże!:))


więcej »

Piknik rodzinny CIS 2018

Rok w rok nasze Centrum organizuje letnie (zawsze na początku wakacji) spotkanie dla wszystkich osób, których życiowy los splótł się z Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy.

W rodzinnej atmosferze i jak to u nas bywa...trochę w duchu sportowej rywalizacji oraz piknikowego biesiadowania spotkali się obecni uczestnicy i absolwenci IPZS wraz z całymi rodzinami oraz pracownicy Centrum (także Ci dawno już niewidziani ;)).

Nie brakowało zabaw dla dzieci i konkursów dla dorosłych. A po sporej dawce aktywności oczywiście nastąpiło zaproszenie do stołu. Nie mogło przecież zabraknąć piknikowego grilla! Stół to przecież mebel przy którym, nie tylko można coś zjeść ale i porozmawiać, powspominać….pożartować.

To chyba był najważniejszy punkt naszego spotkania. Co u ciebie? Co słychać? Miło Cię widzieć... gdzie pracujesz? Jak dzieci?...ile do emerytury?... w której to... byłeś edycji???... bo już nie pamiętam….Ile to rzeczy może się zmienić w naszym życiu w ciągu miesiąca, roku, lat? Ile radości przynosi wspominanie wspólnie spędzonego czasu w CIS.

Dziękujemy, że jesteście z nami każdego roku. Dobrze się spotkać... pobyć, porozmawiać.

Do następnego roku!:))


więcej »

Mundial Rosja 2018

Kibicowanie Biało-czerwonym jest już obecne w każdym domu, w każdym mieszkaniu, na dworcach, lotniskach, urzędach i w miejscach pracy!

Mundialowa gorączka dotarła również na ul. Smoleńską 43, gdzie 28 czerwca o godzinie 16.00 zaistnieje prawdziwa CIS-owa strefa kibica.

Wśród Uczestników nie mówi się o niczym innym, jak tylko o Mundialu. Typując wyniki na kartach konkursowych na Eksperta Mundialu rozgorzała dyskusja z kim reprezentacja Polski zagra w finale!;))

To prawdziwe emocje i niezachwiana wiara w naszą drużynę, która uzewnętrznia się coraz większą ilością biało-czerwonych flag i na balkonach i przy lusterkach samochodów. Dodatkowo wśród naszych rodzin, znajomych, przyjaciół spotykamy się na wspólne oglądanie meczy, przede wszystkim meczy naszych, Polaków! I stąd nasz drugi konkurs, w ramach konkursu cis.artystycznie, chcemy zobaczyć na fotkach w jaki sposób nasi Uczestnicy kibicują Polakom podczas mundialowych zmagań. Spodziewamy się łez szczęścia, radosnych uścisków i wybuchu euforii, bo przecież zostaniemy...tak, tak…. Mistrzami Świata!!! :))) POLSKA BIAŁO-CZERWONI, POLSKA BIAŁO-CZERWONI, do boju POLSKA...jesteśmy z Wami, ZWYCIĘŻYMY!:))


więcej »

Uroczysta Inauguracja edycji „53” - 12 czerwca 2018 r.

Inauguracje edycji w Centrum Integracji Społecznej zawsze były ekscytujące i pełne pozytywnej energii. Tym razem edycja 53 sprawiła, że tej żywiołowości było więcej niż kiedykolwiek. Jak im się to udało? Rozwiązanie jest tylko jedno - „MUZYKA i TANIEC”. Dwa niepozorne słowa, które potrafią rozpalić zmysły do czerwoności. Dźwięki odczuwalne w każdej części ciała wprowadzając je w euforyczny rezonans nie do powstrzymania! Człowiek nagle odkrywa, że prawa noga żyje swoim życiem, głowa zaczyna się dziwnie kołysać w rytm podnoszonych ramion a do tego wszystkiego, nie wiedząc jak i dlaczego, dołączają ręce malując w powietrzu fale albo rozciągając niewidzialny makaron (wszyscy, którzy mieli okazję podziwiać występ taneczny edycji 53 wiedzą o czym piszę;)). Wygląda to trochę na zalążek jakiejś...choroby psychicznej ale to po prostu taniec!:)) Tak, tak... ten taniec, którego początki sięgają 3300 roku p.n.e. i są na to archeologiczne dowody, więc śmiało możemy przyjąć, że taniec to szeroko rozumiana - od tysiącleci - forma wyrażania siebie. W każdym razie występ Uczestników najmłodszej edycji wprowadził publiczność w stan niepohamowanego zachwytu, doprowadzając wrażliwsze (bezbronne) jednostki na deski CIS-owego teatru, gdzie całkowicie pochłonęła ich „Muzyka i taniec” inspirowana przez bisującą swój występ edycje 53.

Emocji nie zabraknie w najbliższym czasie również poza parkietem, w końcu zbliżamy się do wielkiego świętą piłki nożnej – Mistrzostwa Świata - Rosja 2018. Polska drużyna ma wielką szansę pokazać się z jak najlepszej strony na tegorocznym mundialu i mamy nadzieję, że przynajmniej powtórzą sukcesy reprezentacji z lat 70 i 80-tych. Ekscytacja może sięgać zenitu dlatego edycja 52 wprowadziła nas w świat naszej drużyny narodowej. Polska dawaj...wygramy, zwycięstwo jest nasze!:))

Muzyka, taniec i piłka nożna mieszanka mocno energetyczna, to dobrze bo mocy nie może zabraknąć chcąc zrealizować swoje – też odnośnie pracy np. - cele. Edycje 53, 52, 51, 50 dawajcie...do przodu, praca czeka! :))


więcej »