CIS Bydgoszcz

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024

Ziemia to nasz dom. Każdy chce, żeby jego mieszkanie było piękne. Dlatego w domu nie śmiecimy, jeśli jest brudno – sprzątamy. Jeśli coś w nim nie działa, zepsuło się trzeba to naprawić. Choć wiemy doskonale, że troska o świat w którym żyjemy, powinna dotyczyć każdego dnia, to dzisiaj 22 kwietnia 2024 roku jest DZIEŃ SPRZĄTANIA.

Po to, żeby pamiętać Ziemia = DOM, podniesienie papierka leżącego na ulicy to nie wstyd a wstydzić się śmiecić, bałaganić.

Odpowiedzialność człowieka za planetę Ziemia jest niepodważalna. Każdy ma zastanowić się nad własnym stylem życia i zmieniać go mądrze, aby nie niszczyć miejsca, w którym żyjemy a zacząć przywracać jego naturalny blask.

To jest nasz DOM. Zadbajmy o niego RAZEM. Zacznijmy od DNIA ZIEMI.

Sprzątajmy. Będzie czyściej. Zacznijmy od Najbliższej Okolicy. Wokół Centrum jest już lepiej, jest w miarę czysto. Zebraliśmy – w dwa dni, 19 i 23 kwietnia – wspólnie ok. 35 Uczestników wraz z wszystkimi pracownikami (prowadzącymi zajęcia w ramach Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego Centrum) pięćdziesiąt kilka worków, wypełnionych po brzegi, śmieciami.

Centrum Integracji Społecznej zawsze z Czystą Bydgoszczą.


Galeria