CIS Bydgoszcz

Aktualności

Wielkanocne rękodzieło.

Tym razem konkurs cis.artystycznie zainspirował uczestników Centrum do sprawdzenia przede wszystkim swoich umiejętności manualnych. Choć jak zawsze potencjał twórczy również był niezmiernie ważny. Za materiał posłużyło nam to co naturalne – gałęzie brzozy, bazie, bukszpan, skorupy, mech. Nie obyło się bez pięknych kolorowych dodatków – wstążek, barwnych piór, drewnianych ozdób.

Gałązka do gałązki, krok po kroku, dokładnie, bez pośpiechu, precyzyjnie – by konstrukcja była stabilna. Bez użycia sznurka ani drutu powstały okrągłe i owalne bazy – a to już 50 % sukcesu. Następnie wielkanocne symbole – jajka, drewniany zajączek lub kogucik – według upodobań, gałązki bukszpanu, by trochę ożywić wianek i już na koniec piękne, kolorowe pióra, by nadać objętości, lekkości i barwy...a i jeszcze wstążka! Gotowe.

Zobaczcie sami. Pięknie wyszło!:))


więcej »

Historia. Blisko. Na wyciągnięcie ręki...

II Wojna Światowa wyryła swoje piętno na każdej większej i mniejszej miejscowości w Polsce...

Odnowione bydgoskie ulice coraz gęstniej spowija mgła czasu i trudno nam nieraz dostrzec minione dni. Na szczęście istnieją miejsca, w dodatku tuż, można rzec, za rogiem, które pozostały nietknięte. Jednym z nich są obiekty dawnej Fabryki Prochu i Amunicji DAG Fabrik Bromberg. Stare budynki ukryte w lesie, tunele, eksponaty, specjalne dźwięki generowane z głośników i historia opowiadana ustami przewodnika, to wszystko sprawia, że podczas 2 godzinnego zwiedzania nie można się nudzić. Klimat jaki panuje w Bydgoskim Eksploseum przenosi w czasie i pozwala dotknąć historii, której nie wolno zapomnieć.


więcej »

Wiosenny lumpex

20 i 21 marca br. zorganizowaliśmy w naszym Centrum kolejną już akcję, którą po roboczemu nazywamy "lumpexem". Zasada jest bardzo prosta: zbieramy ubrania - jeszcze dobre, czyste, które zalegają w szafach, przestały się podobać, lekko się "skurczyły" i już nie leżą tak jak powinny. Wspaniale, że mamy osoby, które nieustannie pamiętają o nas, o naszych Uczestnikach, naszej inicjatywie i od czasu do czasu mamy "świeżą dostawę".

Naprawdę, to fantastycznie że tak się dzieje. Ubrania w bardzo szerokiej gamie znajdują nowych właścicieli. Swetry, koszule, bluzki, szale, sukienki, kurtki, płaszcze, spódnice, torebki, ale także ręcznik, obrusy, książki, drobny sprzęt AGD. Zadowolenie, radość, pożytek z akcji jest bardzo namacalne, natychmiastowe – my jako organizatorzy lumpeksu dostrzegamy to za każdym razem i również często o tym piszemy- bo dlaczego nie?!

Bluzka leży jak ulał, idealna długość spodni, torebka – właśnie takiej potrzebowałam, a kurtka idealna dla mojego dziecka na wiosnę. Pomoc w czystej postaci, taka też i radość…

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim osobom wspierającym nasz CIS-owy lumpex!
Do następnego razu!:))


więcej »

Dla naszych Pań, na Dzień Kobiet! :))

Z bukietem róż nie mogę przyjść
By złożyć Ci życzenia
Lecz w słowach mych jest taka myśl
Niech się spełnią Twe marzenia
Dużo sukcesów oraz radości
Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń
Moc słodyczy w Dniu Kobiet, życzą Panowie z CIS... :)

Zamiast róż był piękny hiacynt.
A dodatkowo jeszcze...słodka czekoladka.
W części artystycznej Pan Władysław z gitarą i Pan Jakub z duuuużą ekspresją!
Się działo w ten Dzień Kobiet!:))
Spójrzcie sami….

Jeszcze raz wszystkiego, co Dobre i Piękne dla Was, drogie Panie…:)


więcej »

Karnawał 2019!

Ostatki - a więc ostatnie dni karnawału - tradycyjnie rozpoczyna „Tłusty Czwartek”, a kończy „Środa Popielcowa”. Zabawy nie mogło zatem zabraknąć również i w Centrum.

1 marca, już od samego rana słychać było energiczne kroki i głośne śmiechy dobiegające z sali nr 6. Tam bowiem spotkały się trzy drużyny: niebiescy (grupa 56), czerwoni (grupa 55) i zieloni (grupa 57). Nie zabrakło również zawsze sprawiedliwego jury oraz gotowych do działania pracowników Centrum.

Całość zabawy rozpoczęły liczne konkursy, a wśród nich kalambury, quizy tematyczne, filmowe czy serialowe. Uczestnicy tworzyli żywe anagramy oraz prezentowali kroki taneczne do różnych melodii. Kiedy wybrzmiały pierwsze dźwięki w zabawie „Jaka to melodia” bezkonkurencyjny okazał się Pan Grzegorz z „56” edycji, który dla swojej drużyny samodzielnie wywalczył aż 20 punktów. Niebywałym talentem wykazał się również Pan Władysław z „57” edycji, którego głos w piosenkach karaoke zabrzmiał po prostu niebiańsko!:)) Fantastycznie wykonał m. in. „Jolka Jolka pamiętasz”, Budki Suflera.

Wspólny śpiew, taniec, stroje karnawałowe, energia, uśmiech towarzyszyły nam przez cały dzień. Zdrowa rywalizacja, skupienie i zaangażowanie musiały jednak wyłonić zwycięzców. Zostali nimi uczestnicy z grupy 56. To oni otrzymali wielki kosz bananów i gromkie brawa. Dla najbardziej zaangażowanych osób czekały również słodkie indywidualne niespodzianki i tak oczekiwane przez wszystkich Uczestników vouchery.

Końcówka dnia to rozmowy kuluarowe, słodki poczęstunek oraz to na co wszyscy wyczekiwali – prawdziwa zabawa taneczna, dyskoteka!:)) Krok w przód, w tył, w lewo, prawo, a to wszystko w rytm największych dyskotekowych hitów . Słowem – radości, zabawy nie było końca! : ))


więcej »