CIS Bydgoszcz

Aktualności

Zmarł Pan Piotr. Piotr Wysocki.

Nasz pracownik. Pracownik Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy. Sekcja: Bezpieczna droga. Nasza „Agatka”. „Stopka”. Opiekun dzieci i młodzieży na przejściu dla pieszych.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bydgoszczy. Przez wszystkie lata, co najmniej 11 ostatnich lat, jak pamiętam, świadczył pracę w tej szkole, na przejściu dla pieszych na ulicy Piłsudskiego. Był znany na całym osiedlu. Charakterystyczny. Zawsze uśmiechnięty. Życzliwy. Otwarty. Zaangażowany w swoją pracę. Był wsparciem, pomocą dla dzieci i osób starszych, niepełnosprawnych, dbał każdego dnia, by bezpiecznie przemieszczali się przez ruchliwą, niebezpieczną ulicę.

Ostatnio często pisał do mnie, wysyłał smsy, mmsy...Na Święta Bożego Narodzenia wysłał mi piękną kartkę ze Świętą Rodziną z życzeniami… .NAJWIĘKSZYM DAREM OD BOGA JEST TO ŻE CZŁOWIEK MOŻE SIĘ ZMIENIĆ. Na Święto Trzech Króli... Niech przyniosą Ci...Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Zmarł nagle, w poniedziałek... rozpoczynały się ferie zimowe... chciał odpocząć, wziął trzy dni urlopu... źle się poczuł.

Ciągle myślę... nie mogę się z tym pogodzić... jakie TO ŻYCIE... kruche jest.

Pan Piotr był….że czas przeszły? i... już teraz tylko tak?... człowiekiem pełnym pozytywnej energii, ekspresji... uśmiechu, radości, radości z życia! Doświadczył w swoim życiu niemało, ale mimo wszystko patrzył na nie przez pryzmat swoich różowych okularów.:))

Na naszych co miesięcznych zebraniach zawsze... trochę... pożartowaliśmy... zawsze z sobą wnosił pozytywną aurę….zebrania bez Niego były takie jakieś ...

Na facebooku jest dużo podziękowań.

Wiem, że na Jego przejściu od kilku dni palą się znicze. Są kartki z podziękowaniami od dzieci. Jest kartka od kierowcy MZK. Mieszkańcy Fordonu... się zatrzymują, w milczeniu chcą...

Jutro pogrzeb.

Będziemy wszyscy.

Pożegnamy Piotrusia. Agatkę. Stopkę. Która z takim zaangażowaniem i życzliwością pracowała w charakterze OPIEKUNA. NIECH SPOCZYWA W POKOJU.

Andrzej Jankowski
Dyrektor CIS w Bydgoszczy


więcej »

Ogłoszenie

Z dniem 31 grudnia 2017r. Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy zakończy realizować zadanie pt:
"Przewóz osób niepełnosprawnych".

Dziękujemy wszystkim za 10 lat naszej współpracy ( lata: 2007 – 2017), których celem było zapewnienie osobom niepełnosprawnym (mieszkańcom Bydgoszczy) bezpłatnego przewozu w ramach ich rehabilitacji leczniczej, zawodowej i społecznej.

Od 1 stycznia 2018r., realizacją przewozu osób niepełnosprawnych na terenie Miasta Bydgoszczy będzie koordynować:

Urząd Miasta Bydgoszczy

Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej
ul. Jagiellońska 61, 85 – 027 Bydgoszcz

Wszystkie osoby zainteresowane i chcące skorzystać z bezpłatnego transportu mogą skontaktować się pod numerem telefonu: 52 58 58 904

Przewoźnikiem z dniem 1 stycznia 2018r. został - zgodnie z ogłoszonym wynikiem postępowania ofertowego -

P.U. PRO – MED. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRO – MED Jerzy Prądzyński z siedzibą:

ul. Modrzewiowa 10, 87 – 400 Golub Dobrzyń
tel. 606 – 153 – 800 ; email: pro.med@op.pl


więcej »

Spotkanie Wigilijne Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy – 15 grudnia 2017r.

Świąteczny nastrój coraz bardziej wypełnia przestrzeń wokół nas: ulice, sklepy, mieszkania. W uszach rozbrzmiewają kolędy a w oczach mienią się bożonarodzeniowe ozdoby. Nieuchronnie przyszedł także czas na nasze Spotkanie Wigilijne, które odbyło się 15 grudnia w sali bydgoskiej, w naszym Centrum Integracji Społecznej.

Jak tradycja nakazuje zaczęliśmy od dzielenia się opłatkiem, przy którym składa się wszystkie, najszczersze, z serca płynące, życzenia. Atmosfery prawdziwie świątecznej dodały wspólnie śpiewane kolędy i przybycie dłuuuuugo oczekiwanego Św. Mikołaja, już od lat zaprzyjaźnionego z Centrum.

A z Mikołajem to różnie jest: nie wiadomo czego się spodziewać, bo niby wszyscy byli grzeczni, ale każdy podchodzi do Niego ze strachem. Na szczęście nie było tak źle i każdy Uczestnik został obdarowany „jedną z najcięższych paczek, jakie na saniach przyciągnęły renifery Św. Mikołaja”!:)))

Wigilia świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Czas darowania win, przebaczenia i nowego początku.

Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia

życzy cała kadra CIS


więcej »

Andrzejki w Centrum - 1 grudnia 2017r.

Raz w roku zdarza się taki dzień, gdy w końcu możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości… To oczywiście Andrzejki! „Szóstka” w totolotka, daleka podróż do Ameryki, nowa miłość, wnuki z wosku czarodziejsko przepowiadały przyszłość. A według prognostycznej wróżby z butów do pracy, jako pierwsza uda się Pani Halina z 50 edycji!

Stając do konkurencji sprawdzających wiedzę, trzy edycje zmagały się z dźwiękami, skojarzeniami, rysowaniem, kołem fortuny i odgadywaniem: kim jest ten Andrzej i kim jest ta Katarzyna??? Oczywiście cel był jeden: wywróżyć sobie wygraną! Na dopełnienie andrzejkowego szaleństwa w ruch poszły ciała – taniec grupowy, freestyle i walka o krzesła zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie bezkonkurencyjnej 50 edycji.

Wielkie gratulacje i powiedzenia w spełnianiu andrzejkowych wróżb.

Życzą:
Andrzeje z Centrum Integracji Społecznej :)))


więcej »

ŻYCZLIWOŚĆ.

Cóż to takiego jest? Relikt z przeszłości? Abstrakcja? Coś nierzeczywistego? Przeżytek? Coś utraconego? A może nasza codzienność? Szukaliśmy jej .

Nie było to proste zadanie. Czasami, niestety poszukiwania nie przyniosły pożądanego efektu... Choć wydaje się to tak… nielogiczne? Wręcz niemożliwe??! Może jednak gdzieś jest!? Między smutkiem, samotnością, cierpieniem, ludzką złośliwością, w drodze do domu, do pracy, w autobusie, na ulicy, na klatce schodowej, w windzie, w przychodni, w kolejce do kasy. Zawieruszyliśmy ją. W pośpiechu przeoczyliśmy ją i nie potrafimy jej dostrzec... A może nie potrafimy się na nią otworzyć?

Uff... na szczęście są wśród nas tacy - szczęśliwcy, którzy mówili o niej bez musu, bez naciągania, bo jest oczywista! Czują ją, dostrzegają i nazywają...

Rozgrzejcie się, oto Ona:

wskazanie drogi przez nieznajomego kanapki od kolegi z CISu podwózka autostopem robienie prania przez sąsiadkę zabawki od nauczyciela pomoc przy znalezieniu pracy telefon z informacją - "znalazłem Pani portfel" obdarowanie sprzętem wędkarskim telewizor ofiarowany przez pracodawcę wakacje na koszt wuja nasmarowanie roweru zrozumienie lekarza w wojsku telefon w sprawie dziecka przepuszczenie w kolejce do kasy ciastko w cukierni otrzymane w biegu, za które płacę w drodze powrotnej z pracy bezzwrotna pożyczka naprawa kranu dowiezienie drewna pożyczanie kątówki od sąsiada skoszona trawa konduktor "odpuścił" reklamówka ze smakołykami na klamce drzwi wejściowych paczka suszonych grzybów troska koleżanki - "a to że za ciepło, a to, że za zi mno" życzliwość, która ...irytuje? - "to Pan usiądzie" pouczenie zamiast mandatu ze strony strażnika miejskiego ......

I wiele, wiele innych przykładów czasami bardzo oczywistych, które przychodziły do głowy bez zastanowienia.

Warsztaty z życzliwości to tradycyjnie już okazja, by ją trenować. MARZYCIELSKA POCZTA daje taką możliwość. Od lat wykonujemy kartki i piszemy pozdrowienia do chorych dzieci, które czekają na list ze swoim imieniem na kopercie. W ten prosty sposób dokarmiamy życzliwością!

Barbara Dębicka
Pedagog CIS


więcej »