CIS Bydgoszcz

Aktualności

Wigilia w Centrum.

Opłatek. Biały obrus. Blask świec. Choinka. Życzenia płynące od serc - zdrowia dla Ciebie i rodziny, poukładania spraw, dobrej pracy, siły, odwagi , miłości, spełnienia marzeń...

Następnie wspólne biesiadowanie – barszcz, paszteciki, makowiec, pierniki. Pokrzepieni i rozgrzani barszczem podjęliśmy wyzwanie wspólnego kolędowania- Przybieżeli do Betlejem, Cicha noc, Jest taki dzień, zaś na koniec Kolęda dla nieobecnych.

Wreszcie ostatni świąteczny akcent naszego wigilijnego spotkania. Większość z nas oczekuje Go z dużą niecierpliwością i utęsknieniem. Oczywiście mowa o Świętym Mikołaju. Nic się nie zmienił! No, może jedynie brwi posrebrzały i stały się bardziej "krzaczaste". Do twarzy Mu z takimi. Żart, pamięć, pogoda ducha- wręcz doskonała! Przepytał skrupulatnie – z pacierza..., ze znajomości etyki..., kolęd.., w zasadzie z niewiadomego powodu pominął kwestie komputerowe, czyżby miał w tym braki? Poza tym doskonale wszystko kojarzył - jaka praktyka, co było kiedyś, a co teraz bliskie sercu. Rozdawał przytulasy, przybijał piątki, witał się "żółwikiem". Skorzystał z okazji i osobiście wręczył odpowiedzi na listy Tych Uczestników, którzy skorzystali z CIS-owej poczty i napisali do Niego listy. Oni "zyskali podwójnie", bo otrzymali upominki. A tym, którzy trochę powątpiewali w "Świętego" również przywrócił cień wiary oraz postanowienie, że może i oni spróbują za rok sami napisać do Niego. Oby się spełniło.

Dziękujemy Św. Mikołaju za niegasnącą wiarę w dobroć i pamięć.

Do zobaczenia za rok!


więcej »

Jesteśmy piękni... bo zbliża się praca.

Najmłodsza edycja - „46” od 12 grudnia 2016r. rozpoczyna 6 miesięczną praktykę zawodową w swoich warsztatach adaptacyjno – szkoleniowych, ażeby i wizualnie, zewnętrznie być przygotowanych do nowego wyzwania odbyli spotkanie w Zespole Szkół nr 1 w Bydgoszczy (w klasach fryzjerskich).

A oto wspaniałe efekty, spójrzcie sami:


więcej »

Andrzejki w CIS– 2 grudnia 2016 r.

Z lekkim przymrużeniem oka oddaliśmy się tradycji i magii wróżb andrzejkowych. Już na starcie przekonaliśmy się, że odrobina prawdy chyba jednak jest w tych wróżbach – but Pani Małgosi z 44 edycji jako pierwszy przekroczył próg drzwi. I to się okazało zapowiedzią podjęcia pracy przez Panią Małgosię od 5 grudnia. Wielkie gratulacje dla Pani!!!

Z lanego wosku wychodziły takie cuda, że nie raz, nie dwa zachodziliśmy w głowę, czy to kobieta z małym dzieckiem, czy daleka podróż, czy może numery do totolotka? By poznać niedaleką przyszłość wygranej - vouchera, edycje stanęły do konkurencji pełnej łamigłówek, plotek i skojarzeń. Ileż emocji niosło się po sali, gdy do akcji kojarzenia słów i znaczeń wkroczył pełen charyzmy Pan Roman z 46 edycji. Rozwiązanie miało przyjść wraz z ostatnimi konkurencjami. Tańce w parach, tańce w grupie, okazały się ucztą dla prawdziwych tancerzy.

Zwycięzcą okazała się edycja 46, ta najmłodsza. Gratulujemy szczególnie!

Andrzejkowe pląsy zakończyliśmy przemiłym akcentem. Pożegnaliśmy idących do pracy Panią Małgosię (edycja 44) i Panią Wiesię (edycja 40) oraz Pana Waldka (edycja 42).

Życzymy dobrej pracy i spełnienia marzeń w nowym roku!:))

Dziękujemy za wspólną zabawę, śmiech i pozytywne emocje przy konkursowej rywalizacji.

Kadra CIS

Na rece Pana Dyrektora i współpracowników składamy serdeczne podziękowania za piękna imprezee Andrzejkową którą Panstwo dla nas zorganizowaliście. Bardzo dziękujemy. C.J.S. Edycja 46. Bydgoszcz 5.12.2016


więcej »

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Życzliwość… bohaterka naszej codzienności. Najczęściej przyjmuje tak prostą i tak oczywistą formę, że staje się dla nas niezauważalna lub niegodna większej uwagi. Jak powiedziała Pani Kasia, jedna z Uczestniczek warsztatów >życzliwość - to takie tam drobne sprawy. Czasami tak drobne, że aż trudno dostrzec je w pośpiechu, w drodze do pracy, do domu, w tramwaju, na ulicy, w windzie, w sklepie, w kolejce, w szpitalu...Owe gesty - przypadkowe, bezinteresowne, tak drobne, że umykają naszej uwadze i wrażliwości.

Dlatego też Ci, których receptory są lekko zakurzone, pozapychane i uzbierało się na nich trochę zwątpienia w ludzką dobroć i drugiego człowieka mieli zadanie nieco trudniejsze na naszych warsztatach. Poszukiwali życzliwości w pocie czoła. I jak się okazało nie było to proste zadanie. A na wtorkowych warsztatach pojawiło się nawet szkło powiększające, by uskutecznić poszukiwania!

Opłacało się. Tradycyjnie już, po warsztatach dopisujemy do naszej Cisowej Listy Gestów Życzliwości kolejne, oto one:

Warsztaty życzliwości w Centrum to także kartki do dzieci z Marzycielskiej Poczty ze słowami wsparcia, otuchy, z życzeniami świątecznymi. Kontakt z własną empatią, wrażliwością i emocjami.

By o życzliwości nie zapomnieć i w przyszłym roku, zatroszczył się o nas Krasnal Życzliwek z Wrocławia. Jak co roku otrzymaliśmy piękne kartki, kalendarzyki, zakładki i naklejki - urocze dopełnienie tego wspaniałego święta i... jak się okazało wcale nierutynowych warsztatów!

Życzliwość - odruch szczerego serca.

Organizatorki i prowadzące


więcej »

3 listopada 2016

Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pomięć o nim...

W dniu 3 listopada br. Uczestnicy edycji 40, 42 i 43 udali się na cmentarz katolicki św. Józefa przy ul. Toruńskiej 162 w Bydgoszczy, by posprzątać opuszczone groby. Sprzątaliśmy groby i mogiły, których nikt dawno nie odwiedzał, odgarnialiśmy liście, zapaliliśmy znicze i położyliśmy wiązanki czcząc pamięć tych, którzy odeszli.

Był czas na zadumę i refleksję.


więcej »