CIS Bydgoszcz

Aktualności

Dla naszych Pań, na Dzień Kobiet! :))

Z bukietem róż nie mogę przyjść
By złożyć Ci życzenia
Lecz w słowach mych jest taka myśl
Niech się spełnią Twe marzenia
Dużo sukcesów oraz radości
Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń
Moc słodyczy w Dniu Kobiet, życzą Panowie z CIS... :)

Zamiast róż był piękny hiacynt.
A dodatkowo jeszcze...słodka czekoladka.
W części artystycznej Pan Władysław z gitarą i Pan Jakub z duuuużą ekspresją!
Się działo w ten Dzień Kobiet!:))
Spójrzcie sami….

Jeszcze raz wszystkiego, co Dobre i Piękne dla Was, drogie Panie…:)


więcej »

Karnawał 2019!

Ostatki - a więc ostatnie dni karnawału - tradycyjnie rozpoczyna „Tłusty Czwartek”, a kończy „Środa Popielcowa”. Zabawy nie mogło zatem zabraknąć również i w Centrum.

1 marca, już od samego rana słychać było energiczne kroki i głośne śmiechy dobiegające z sali nr 6. Tam bowiem spotkały się trzy drużyny: niebiescy (grupa 56), czerwoni (grupa 55) i zieloni (grupa 57). Nie zabrakło również zawsze sprawiedliwego jury oraz gotowych do działania pracowników Centrum.

Całość zabawy rozpoczęły liczne konkursy, a wśród nich kalambury, quizy tematyczne, filmowe czy serialowe. Uczestnicy tworzyli żywe anagramy oraz prezentowali kroki taneczne do różnych melodii. Kiedy wybrzmiały pierwsze dźwięki w zabawie „Jaka to melodia” bezkonkurencyjny okazał się Pan Grzegorz z „56” edycji, który dla swojej drużyny samodzielnie wywalczył aż 20 punktów. Niebywałym talentem wykazał się również Pan Władysław z „57” edycji, którego głos w piosenkach karaoke zabrzmiał po prostu niebiańsko!:)) Fantastycznie wykonał m. in. „Jolka Jolka pamiętasz”, Budki Suflera.

Wspólny śpiew, taniec, stroje karnawałowe, energia, uśmiech towarzyszyły nam przez cały dzień. Zdrowa rywalizacja, skupienie i zaangażowanie musiały jednak wyłonić zwycięzców. Zostali nimi uczestnicy z grupy 56. To oni otrzymali wielki kosz bananów i gromkie brawa. Dla najbardziej zaangażowanych osób czekały również słodkie indywidualne niespodzianki i tak oczekiwane przez wszystkich Uczestników vouchery.

Końcówka dnia to rozmowy kuluarowe, słodki poczęstunek oraz to na co wszyscy wyczekiwali – prawdziwa zabawa taneczna, dyskoteka!:)) Krok w przód, w tył, w lewo, prawo, a to wszystko w rytm największych dyskotekowych hitów . Słowem – radości, zabawy nie było końca! : ))


więcej »

Kolejni dawcy krwi.

26 lutego br. uczestnicy najmłodszej 57 edycji udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z licznej grupy ochotników krew oddały dwie Panie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim chętnym, którzy utożsamili się z ideą krwiodawstwa i wzięli udział w naszej akcji "Kropla CISu".

Cieszymy się ogromnie, że udało nam się zainspirować kolejne osoby do tak wyjątkowej akcji.


więcej »

Inauguracja edycji 56 – 5 luty 2019r.

Początek roku 2019 rozpoczął nowy etap w życiu Uczestników edycji 56. Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego ma przecież przynieś istotną zmianę na drodze życia, która nie zawsze była równa i prosta.

O zawiłościach ludzkiej egzystencji najmłodsza edycja wydaje się, że wie najwięcej. Scenki z przedstawienia pt.: „Śniadanie, czyli kilka słów o małżeństwie”, choć pokazane z przymrożeniem oka, to obrazy żywo wyjęte z niejednego domu, a dialogi między małżonkami wydawały się dziwnie znajome ;-).

Tak naprawdę wszystkim przydałoby się nieco ogłady. Może dlatego edycja najstarsza, najbardziej doświadczona zmierzyła się z tematem dobrego wychowania. Brawurowo zagrana tytułowa Kwoka z wiersza Jana Brzechwy to po prostu nieuprzejma i niewychowana pani domu, mająca wielkie mniemanie o sobie, która postanawia nauczyć dobrych manier i grzeczności swoich znajomych. Tymczasem sama powinna się dokształcić w tej materii.

Konwenanse to ważna rzecz! Ale... może nie wystarczyć. Nieraz niezbędny jest „Powrót do źródeł” jak brzmi tytuł widowiska edycji 55. Krynicą wiedzy staje się przedszkole nr 55 a ściślej mówiąc stan dziecięcy, który pokazuje, co w nas jest naturalne i szczere bez fałszu i krytykanctwa. Dziecięcy punkt widzenia zdaje się ukazywać istotę, oczywistość, którą dorośli z biegiem lat zatracają.

Na szczęście są odważni dorośli, którzy potrafią zmierzyć się z tym, co dziecięce i na przykład wystąpić w przedstawieniu ;-) Dlatego składamy wielkie podziękowania i gratulacje dla Pana Roberta (nasz zaprzyjaźniony pracownik socjalny ROPS „Błonie”), który doskonale wczuł się w rolę Tajemniczego Gościa, przedstawiającego przedszkolakom fascynujący świat pracownika socjalnego. Okazuje się, że to niezwykle ważny zawód dający wiele satysfakcji i niejednokrotnie mało przez nas doceniany. Wielkie dzięki dla Pracowników Socjalnych wszystkich bydgoskich ośrodków pomocy społecznej!:)

Dziękujemy też wszystkim Uczestnikom Centrum za wspaniałe przedstawienia, w których można odkryć drogę dla edycji 56 i wielu z nas.

Wiele trzeba się natrudzić, żeby wyjść na prostą, aby osiągnąć oczekiwany, zaplanowany cel i efekt. Wytrwałości zatem i sumiennej pracy dla odważnych podążających tą drogą ku Lepszemu.

A na koniec jeszcze gratulacje dla Pana Mirosława i Dawida, którzy już od 6 lutego przechodzą na umowę o pracę, dobrej pracy dla Was, trzymajcie się!:)


więcej »

Muzeum Mydła. 112.

15 i 18 stycznia br uczestnicy edycji 56 i 55 uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego. Muzeum Mydła, miejsce w którym poznajemy historię higieny człowieka. Miejsce, w którym nie sposób się nudzić! Za sprawą interesujących i dynamicznych opowieści przewodnika wędrujemy po całej Europie - od Starożytnego Rzymu i Grecji przez Francję, a kończymy w … Bydgoszczy! Pobyt w muzeum jest atrakcyjny jeszcze z jednego powodu, każdy z Uczestników wykonał i zabrał ze sobą własnoręcznie wykonane mydełko. Kolorowe, pachnące, w fantazyjnym, autorskim kształcie.

Następnie wizyta w Centrum Zarządzania Kryzysowego i szereg praktycznych informacji nt. działania numeru 112. W jakich sytuacjach powinniśmy dzwonić pod ten numer, jakie pytania może zadać dyspozytor i jakie informacje podać dyspozytorowi numeru 112? Podczas wizyty zobaczyliśmy również jak wygląda praca operatorów telefonu 112. I jedna z najważniejszych informacji, by pamiętać że - dzwoniąc na numer alarmowy 112 bez żadnej potrzeby, blokujemy linię telefoniczną osobie, która może potrzebować natychmiastowej pomocy!


więcej »