CIS Bydgoszcz

Aktualności

Nasz Koci domek.

Pamiętacie?:))

szyj buty dla tych,
który butów nie chcą,
buty ich piją, buty im ciążą,
buty im śmierdzą.

[…] szyj buty kotom.

Szyjemy buty naszym CIS-owym KOT-om.

Akcja trwa.

Właśnie zbudowaliśmy naszym CIS-owym KOT-om domek. Uczestnicy najstarszej (połączonej 38/ 40/ 41) edycji zbudowali naszym kotom… mały, drewniany… cudownie wyposażony domek.

Jest piękny!:))… bezpieczne, okrągłe wejście… wiatrołap… saloon, całe wnętrze ocieplone grubym styropianem i wyłożone… dodatkowo boazerią, a podłoga… dębowa:)))

Dach jest otwierany od góry, a całość pokryta lakierem koloru venge.:)

Śmialiśmy się, że brakuje tylko… wieszaków na futerka i… żyrandola.:)))

Ale… na to szukamy jeszcze sponsora.

Jeśli jesteśmy już przy darczyńcach, to należy się wielkie podziękowanie Bydgoskim Zakładom Sklejek "Sklejka-Multi" S.A. za podarowanie wodoodpornej sklejki, która stanowi dach naszego kociego domku. Bez tej firmy o wielkim sercu nasz domek nie wyglądałby tak pięknie.

Spójrzcie sami, to jest prawdziwy apartament ;)):

I na koniec jedna myśl: fajnie jest zrobić Coś Dobrego.

Koci Przyjaciele
CIS Bydgoszcz


więcej »

Uroczysta inauguracja edycji "44" – 30.08.2016r

Każda inauguracja nowej edycji Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego jest dla Centrum "małym" świętem. Wyjątkowa oprawa tej uroczystości i niezwykłe napięcie wśród uczestników wyraźnie wskazują, że dzieje się tutaj Coś Bardzo Ważnego.

Wiele "ważnych" rzeczy dokonuje się na przestrzeni ludzkiego życia. Znalezienie przyjaciela z pewnością możemy do nich zaliczyć. Kogo możemy nazwać przyjacielem? Czy warto mieć przyjaciela? Czy przyjacielowi też należy pomagać, czy tylko liczyć na jego pomoc? Na takie pytania odpowiadała edycja 44 realizując swoje przedstawienie. Losy Plujki pospolitej nazywanej też Muchą niebieską w bajkowy sposób udowodniły, że przyjaźń to wspaniała sprawa.

Szukanie przyjaźni wymaga sporo wysiłku, dlatego żywiołowa jak większość owadów edycja 43 postawiła na ruch. A ruch taneczny, w wykonaniu uczestników tej grupy zyskał aplauz całej sali. To doskonały przykład na to, że aktywność fizyczną można śmiało połączyć z rozrywką.

Zabawa też jest przecież niezwykle ważnym elementem naszej egzystencji. Każdy potrzebuje odskoczni od szarości dnia, dlatego tak cenny jest występ edycji najstarszej, która w kabaretowym stylu ukazała rytm życia rodzinnej przychodni zdrowia.

Jak widać wiele jest "ważnych" rzeczy. Ale co ważnego wydarzyło się dla uczestników nowej edycji? Chyba najbliżej odpowiedzi była edycja 42 ze swoim przedstawienie pt.: "Zmiana". Przezwyciężenie myślenia, "że każda zmiana może być tylko zmianą na gorsze" jest czymś bardzo ważnym. Zmiana obudowana lękami, strachem, stereotypami nie jest łatwą decyzją ale przynosi szansę na lepsze życie, rozwija i kształtuje. Zmiana jest nieunikniona lecz to my trzymamy jej ster.

Konsekwentnie trzymany kurs zmiany powiódł edycję 42 do radosnej przystani jaką jest PRACA. I to jest już "wielkie" święto Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy. Po 7 miesiącach programu podejmują zatrudnienie Panie: Agnieszka Szymańska, Beata Antczak, Katarzyna Klatecka, Jolanta Stopa, Aleksandra Jańczak, Anna Szymańska i Panowie: Mirosław Wamka i Zbigniew Skowroński, a także z edycji 40 Pani Barbara Dorosz i Pan Roman Obarek.

Z całego serca gratulujemy. Dobrej Pracy, życzymy!:))

Michał Pingot
Instruktor CIS


więcej »

CZYTAJ... nasz nowy konkurs cis.artystycznie :))


Zdun czyta Lukrecjusza (Warszawa, lipiec1977 r.)

Powyższe zdjęcie autorstwa Aleksandra Jałosińskiego pochodzi z wystawy fotograficznej "Chodząc po ziemi", którą można było obejrzeć w Domu Spotkań z Historią w Warszawie, do 20 maja 2012r.

W Dużym formacie GW z 24 maja 2012 r. autor powyższego zdjęcia mówił o okolicznościach jego powstania:

Aleksander Jałosiński: Ten zdun robił w moim domu piec, a ja rozpakowywałem bibliotekę. Przed domem wycierałem książki z kurzu, a on bez przerwy wychodził na papierosa. Zobaczyłem, że podchodzi i bierze książkę do ręki. Wiedziałem, że za 20 minut zrobi sobie kolejną przerwę na papierosa, więc wyjąłem aparat i czekałem.

Czyż to nie jest piękne zdjęcie? :))

Andrzej Jankowski
Dyrektor CIS w Bydgoszczy


więcej »

CIS Olimpiada – 23 sierpnia 2016r.

Będąc na fali wydarzeń i emocji olimpijskich z gorącego Rio zorganizowaliśmy w Centrum CIS Olimpiadę.

Tradycyjnie gospodarzem imprezy był Pan Dyrektor, który podczas uroczystości otwarcia wzniecał ducha walki w każdej z edycyjnych reprezentacji. Na CIS Olimpiadę przygotowaliśmy maraton konkurencji! Rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy nt. naszych olimpijczyków – sięgając, aż po olimpiadę w Amsterdamie w 1928r. Największe emocje wywoływała konkurencja "O kim mowa?" w której każda z edycji mogła zdobyć, aż 5 dodatkowych punktów. Skojarzenia, test o Rio, plotka oraz kalambury przybliżyły nam atmosferę i ideę igrzysk olimpijskich.

Nad całością imprezy czuwało jury, które czujnym okiem kontrolowało tabelę punktową, pilnowało, by rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami fair play.

Ostatecznie klasyfikacja medalowa wygląda następująco:

edycja 42 ze 120 punktami poza...niestety Olimpijskim podium.

Podczas rywalizacji wyłoniliśmy Mistrzów Indywidualnych:

CIS Olimpiada zakończyła letnie rozgrywki "Dwóch Ogni", finałowy mecz: edycja 44 - kadra CIS, wygrała kadra Centrum z wynikiem 3:1 w setach.

Dla wszystkich edycji i uczestników należą się wielkie brawa za sportową rywalizację, wzajemne wsparcie, doping i dobra zabawę.

Pamiętaliśmy o jednej podstawowej, sportowej zasadzie: "Jesteś zawsze zwycięzcą dopóty walczysz..." Jeszcze raz wielkie gratulacje i złote medale dla zwycięskiej edycji 44! :))

Kadra CIS

Nasza fotorelacja:


więcej »

Kulturalny spacer po Bydgoszczy – 9 i 12 sierpnia 2016r.

Na dobry początek spora dawka skąpanej w słońcu, beztroskiej, z nieco innej perspektywy podróży tramwajem wodnym do centrum miasta.

Następnie historia brudu i warsztaty mydlarskie w Muzeum Mydła i historii brudu. A na koniec, edukacyjnie, ku przestrodze, by przewidywać, unikać i reagować w razie wypadku czy niebezpiecznego zdarzenia na spotkaniu z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego (nr 112) w Bydgoszczy.

A oto galeria zdjęć z naszej wycieczki:


więcej »