CIS Bydgoszcz

Aktualności

Świetlica MARZENIA powraca !!!

Z wielką radością zapraszamy Dzieci w wieku od 7 do 12 lat zamieszkujące osiedle Zimne Wody - Czersko Polskie do - reaktywowanej pod szyldem Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” - Świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Marzenia”.

Zajęcia popołudniowe odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:30 do 18:30. Pierwsze spotkanie już w środę 1 grudnia 2021 roku. Dzieci zainteresowane uczestnictwem mogą być zgłaszane/zapisywane przez Rodziców/Opiekunów [telefonicznie lub osobiście do wtorku 30 listopada.

Zapewniamy:


więcej »

Pamięć.

A kiedy przyjdzie także po mnie
Zegarmistrz światła purpurowy,
By mi zabełtać błękit w głowie,
To będę jasny i gotowy.
Spłyną przeze mnie dni na przestrzał,
Zgasną podłogi i powietrza.
Na wszystko jeszcze raz popatrzę
I pójdę nie wiem gdzie, na zawsze.

[Bogdan Chorążuk, "Zegarmistrz światła"]

26 października edycja 66 odwiedziła groby na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy, 29 października - edycje 65, 67 oraz 68 odwiedziły groby na Cmentarzu Starofarnym. Zapaliliśmy znicze oraz złożyliśmy przygotowane w ramach zajęć z kreatywności wiązanki.


więcej »

Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

W dniach 12 i 15 października Uczestnicy IPZS odwiedzili Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. To kolejne miejsce, do którego warto zajrzeć w naszym mieście.

Pan Jakub – przewodnik Muzeum swoją błyskotliwą mową przeniósł nas w świat, poczynając od średniowiecza, przez wojny w XVII wieku aż po udział polskich żołnierzy w misjach pokojowych.

Można było usłyszeć ciekawe historie, śmieszne anegdoty o naszych żołnierzach, o różnych historycznych wydarzeniach...

Oczywiście eksponaty zdecydowanie bardziej przyciągały zainteresowanie męskiej części naszych Uczestników - przede wszystkim bogata kolekcja ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym kilkanaście sprawnych pojazdów wykorzystywanych jeszcze w czasie inscenizacji historycznych.

Tak więc… zachęcamy wszystkich do zwiedzania…historia nie jest nudna, warto wiedzieć więcej! :)


więcej »

Kolejna tura naszego Second Handu…...

więcej »

Piknik Rodzinny CIS

Dziewczynka z alpaką

25 września zapisał się w CIS-owym kalendarzu w sposób piękny i szczególny. Do naszego Centrum przybyli absolwenci, uczestnicy oraz pracownicy bezpiecznej drogi, którzy w większości są również absolwentami Programu, wraz ze swoimi bliskimi, aby wziąć udział w naszym pikniku. Tegoroczna impreza była z kilku powodów wyjątkowa!

Radość to dla nas wielka, że mogliśmy wszystkich gościć. Ogromne to wzruszenie spotkać się z osobami, które kilkanaście lub kilka lat temu realizowały w Centrum Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego i przyszły na nasz piknik – znalazły czas i chęć,by się z nami spotkać. Za nami chwile serdecznych rozmów, wspomnień oraz czas wspólnego radosnego biesiadowania.

W tym roku przygotowaliśmy szereg atrakcji, które dedykowaliśmy przede wszystkim dzieciom. Pani Emilia i Pani Marta (animatorki) zadbały o świetny nastrój i wyśmienitą zabawę a czas spędzony z Paniami był bardzo energetyczny, pełen podskoków, zaskakujących wyzwań oraz spontanicznej radości, tak jak hasło przewodnie piknikowych zabaw: „Radość rządzi!” :) W nagrodę za udział w zabawach i super rywalizację do dzieci powędrowały niespodzianki – vouchery do kina, kredki, piórniki, farbki, kreda.

Niezapomniane wspomnienia będą mieli wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na wejście do zagrody alpak – Tomka i Antka, które podczas pikniku zrobiły prawdziwą furorę. Od początku do ostatnich chwil pobytu zawsze był Ktoś kto miał ochotę na bliższy kontakt z nimi – poprzytulać się do nich, nakarmić marchewką, zrobić sweet focię, dać małego buziaczka. ;)

Niemałą atrakcją była również wata cukrowa - przy tej wyjątkowej okazji przymrużyliśmy oko na promowane w Centrum zdrowe odżywianie i ewentualne kalorie.

Podczas pikniku nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych. ,,Krzesła’’ i ,,jedzenie murzynków na czas’’ wzbudziły niemałe emocje u dorosłych. Gratulujemy Pani Justynie, Pani Krysi oraz Panu Eugeniuszowi - byliście najlepsi! :))

Nad naszym CIS-owym trawnikiem przez kilka godzin unosił się radosny gwar rozmów, dziecięce śmiechy, doping dorosłych przy konkurencjach sportowych dzieci, bańki mydlane i smakowite zapachy znad grilla. Dziękujemy Panom Tomkom i Panu Januszowi za kilkugodzinny dyżur przy palenisku i wydanie kilkudziesięciu porcji smakowitych kiełbasek.

Tegoroczny piknik był uwieńczeniem spacerów nordic walking, które zorganizowaliśmy od końca sierpnia w Centrum z udziałem naszych uczestników. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej przygody z tą aktywnością fizyczną. Za oknem piękna jesień więc okoliczności przyrody zachęcają do kolejnych spacerów, odzież sportowa – na każdą pogodę - w razie potrzeby jest do dyspozycji wszystkich naszych Uczestników.

Serdecznie dziękujemy firmie CANPACK za wsparcie naszych działań przy organizacji tegorocznego pikniku. Dzięki zrozumieniu idei reintegracji społecznej/zawodowej, jaka nam towarzyszy, mogliśmy zorganizować to spotkanie plenerowe z wieloma wspaniałymi atrakcjami oraz pysznym jedzeniem – były drożdżówki, winogrona, banany, jabłka, kiełbaski z dodatkami, świeżutkie bułki oraz lody.

To dzięki Wam ten dzień był dla wielu z nas pełen pozytywnych emocji, ciekawych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Bardzo serdecznie dziękujeMY, że byliście z nami !

BRAVO CANPACK!

Super zabawa! :))

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom tegorocznego pikniku, cieszymy się że mogliśmy spotkać się z Wami – to była wspaniale spędzona sobota.

Logo CANPACK

Kadra CIS


więcej »