CIS Bydgoszcz

Aktualności

Bydgoszcz coraz piękniejsza! Nowy/ Stary Rynek. Muzeum Mydła. Wyspa Młyńska. Fontanna Potop.

W ubiegłym tygodniu wszystkie edycje (56, 57 i 58) zwiedzały Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wizyta w tym muzeum jest szczególna. Już od wejścia intensywne zapachy wprowadziły nas w stan przyjemności i zaciekawienia.

Za kotarą czekały na nas zaskakujące fakty, ciekawe opowieści i anegdoty o historii mydła i higieny człowieka od czasów babilońskich, aż po mydło zrobione według własnej koncepcji. Zwiedzając ekspozycje poznawaliśmy skład pierwszego mydła, historię pierwszych toalet i łaźni, zajrzeliśmy do zamków we Francji, sklepu kolonialnego oraz bydgoskiej pralni, próbowaliśmy też dociec co było barwnikiem mydeł i co się kryje pod siedziskiem fotela?;))

Naszą wędrówkę po ekspozycjach skończyliśmy w czasach PRL, które pamięta jeszcze wielu z nas. Będąc w muzeum brudu nie sposób nie wspomnieć o pralce Frani i jej wszechstronnym zastosowaniu. Było też o koralach PRL-u i Zielonym Jabłuszku.

Następnie wyszliśmy naprzeciw Panu Twardowskiemu, korzystając z przychylności pogody udaliśmy się na spacer podziwiając nasz Nowy/Stary Rynek, Wenecję Bydgoską, dalej swoje kroki skierowaliśmy w stronę Wyspy Młyńskiej i Mostu Jana Kiepury, mijając Biały Spichlerz, następnie Operę Nova, by wreszcie dotrzeć do słodkiego zakończenia wycieczki naszej ulubionej, ostatnio lodziarni. Ogromna przyjemność zamknięta w zimnej kulce – do wyboru czekoladowej, truskawkowej, pistacjowej lub cytrynowo- miętowej ….jak kto lubi! Pychota! :))


więcej »

Muzeum Wojsk Lądowych cd. + lody :))

Dwa razy w tym samym muzeum??? A jednak ;) Ostatnio zabrakło nam czasu, żeby zwiedzić całą wystawę stałą wraz z eksponatami na zewnątrz budynku. Wszyscy chórem zgodzili się, aby wrócić do muzeum. Dwa tygodnie później – jesteśmy! Pogoda nam nie pomagała, bo z nieba lał się żar, ale i na to znaleźliśmy sposób – lody w Cukierni Staropolska, na Osiedlu Leśnym.

Taaakie muzeum i z taaakimi lodami można zwiedzać codziennie :)))


więcej »

Z CIS-owej kuchni...

Dużo warzyw – sałata, cebula, pomidor, ogórek oraz to co nieodzowne – chrupiąca, duża buła, sos, ser, mięso. Burgery! :)) Zdrowe, domowe burgery!:))

W miniony piątek 31 maja edycja 57 przygotowała smakowite dania – zupę cebulową oraz wspomniane burgery. Zachwytom nie było końca – pyszne, smakowite, naprawdę dobre, nigdy takiego nie jadłam i wreszcie: jak to robiliście?

Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało się nam wspólnie rozbić coś dobrego i smacznego.


więcej »

Współpraca UKW IP – CIS.

17 kwietnia odwiedziła nasze Centrum Pani dr Dorota Suwalska-Barancewicz wraz ze studentami V roku psychologii UKW. Celem spotkania było przedstawienie przyszłym psychologom specyfiki pracy w takim miejscu jak Centrum Integracji Społecznej.

Nie spodziewaliśmy się chyba, że nieśmiało wysunięta wtedy propozycja współpracy spotka się z takim odzewem!

Studenci zorganizowali w Instytucie Psychologii „Wiosenne wietrzenie szafy”. Pod pretekstem porządków i wiosennego odświeżania garderoby przeprowadzili zbiórkę na rzecz Centrum. Ubrania, ręczniki, buty, obrusy, a nawet rękawice bokserskie! Wszystkie te rzeczy zalegały w studenckich szafach, a my teraz damy im drugie życie w ramach naszego CIS-owego second handu.

Studenci sami zrobili plakat, rozreklamowali akcję i przez cały maj zgromadzili tyle dobra, że trzeba było naprawdę pojemnego samochodu, żeby to wszystko zapakować! :)

Przydał się – po raz kolejny - nasz stary Lublin. ;))

Serdecznie dziękujemy całej społeczności Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za zaangażowanie się w akcję na rzecz naszego Centrum, naszych uczestników. Mamy nadzieję, że to początek naszej już stałej współpracy!

Zatem do zobaczenia w nowym roku akademickim! :))

Karolina Składanowska
Psycholog CIS


więcej »

Majowy lumpeks, 22.05.2019r.

Za nami kolejna akcja CIS-owego lumpeksu. Tym razem skierowana głównie do Uczestników najmłodszej - 58 edycji.

Akcja, która społecznie, ekologicznie i ekonomicznie stanowi wspaniałe rozwiązanie! Akcja, dzięki której można ubrać się od stóp do głów. Oprócz standardowego asortymentu – szerokiej oferty ubrań, które były do wzięcia, znalazły się także prawdziwe… perełki i znaleziska! Drewniana szkatułka, otwieracz do puszek prestiżowej marki, oryginalny wieszak zrobiony z kawałka drzewa, łyżwy, skórzany portfel, ,,kompletny komplet’’ filiżanek (jeszcze w opakowaniu).

Okazuje się również, że CIS-owy lumpeks może być doskonałą formą zabawy i prawdziwą frajdą!

Się szperało. Się wybierało. Się przymierzało. Się brało!:)) Jedną, dwie, trzy...kilka reklamówek ciuchów, butów...zabawek, sprzętów gospodarstwa domowego! Super.

Bardzo się cieszymy, że i tym razem nasz lumpeks miał wzięcie i się tak udał ! :))


więcej »