CIS Bydgoszcz

Aktualności

Uroczysta inauguracja edycji "59" - 3 październik 2019r.

Wakacje stają się powoli mglistym wspomnieniem i czas zabrać się do ciężkiej pracy. Podczas swojej uroczystej inauguracji 3 października Uczestnicy edycji „59” zakasali rękawy, by jak najlepiej sprostać zadaniom zasadniczej części Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego. Wcześniej udowodnili, że żadne wyzwanie nie jest im straszne, czego owocem stało się przedstawienie pt. „Pac, pac, bęc, bęc”. Mozolna praca na parkiecie, długie godziny przed kamerą dały wymierny efekt w postaci widowiska muzyczno-tanecznego, gdzie głównym przesłaniem był głos „wewnętrznego dziecka” wołającego o dobrą energię, spontaniczność, ciekawość, poczucie humoru, kreatywność, autentyczność i wdzięk!

„Wewnętrzne dziecko” przypomina nam: pytaj, próbuj, proś o pomoc i nie poddawaj się!

Na pewno nie poddali się też Uczestnicy edycji „58”, którzy również nie boją się wyzwań i dali aktorski popis w widowisku pt. „Terapia”.

Okazuje się, że wszyscy mamy problemy, nawet tak święty człowiek jak „Mikołaj”: jeden by tylko ciągle dawał, a nie potrafi brać, drugi wszystko wkłada do jednego wora;)), trzeci nie wierzy w siebie, czwarty do Dziadek Mróz a piąty myśli, że nie ma problemu ale rzeczywistość jest zgoła inna!

Obojętnie jakie problemy nas dotykają, ważne aby się nie poddawać i zacząć działać…

…rychłej, dobrej, stabilnej pracy życzymy edycji „59”, aby „wewnętrzne dziecko” pokierowało ich tam, gdzie spełniają się marzenia!

Do przodu!:))


więcej »

Muzeum Mydła i Historii Brudu – 20.09.2019r.

20 września br. Uczestnicy edycji 59 udali się do Muzeum Mydła i Historii Brudu. Miejsce to przyciąga oryginalnymi eksponatami, ciekawą tematyką, zaskakującymi opowieściami, które można usłyszeć podczas zwiedzania.

Wizyta w muzeum była również dobrą okazją do spaceru po naszym mieście, by odkryć je na nowo, ale też odkryć, zobaczyć i poznać to co nowe… ul. Długa i Bydgoska Aleja Autografów, zegar z czasem bydgoskim i środkowoeuropejskim, który wieńczy podświetlaną linię 18 południka przebiegającą przez płytę Starego Miasta, Pan Twardowski kłaniający się przechodniom o godzinie 13.13. z okna kamienicy pod numerem 15 (również na Starym Rynku), Przechodzący przez rzekę zwany przez Bydgoszczan Linoskoczkiem. Spacer zakończyliśmy na nadrzecznych bulwarach - przy Flisaku, rzeźbie nawiązującej do handlowej tradycji Brdy i naszego miasta.

Na Uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka! Lody, które smakują zawsze d o s k o n a l e - bez względu na porę roku i temperaturę….a idzie już Jesień.

Oto kilka zdjęć z naszego wyjścia.


więcej »

Piknik Rodzinny - 14 września 2019

Każdego roku tak i teraz na festyn rodzinny przyszli Uczestnicy i Absolwenci CIS, nierzadko z całymi rodzinami, pełni energii i z uśmiechem na twarzy. Przybyli, aby się spotkać, porozmawiać, powspominać, nieraz pochwalić. :)) Wszystko odbyło się w radosnej atmosferze, przy wspólnym stole zajadając arbuzy, grilowaną kiełbaskę oraz pyszny śliwkowy placek upieczony przez naszych Uczestników pod okiem Pani Basi.

Był też czas, aby pograć w dwa ognie i powygłupiać się w takt muzyki. Najmłodsi szukali zakopanego skarbu i robili sobie zdjęcia z Myszką Myki. W dodatku wszyscy mogli poczuć się jak dzieci (ach te smaki z dzieciństwa!;)) zajadając watę cukrową w różnych, wymyślnych smakach. A wszystko to odbyło się w cudownych promieniach wrześniowego słońca – więc nawet „Góra” nam sprzyjała. ;))

Piknik Rodzinny to niezwykły czas, który przypomina nam, że Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia to coś o wiele więcej, niż tylko ściany budynku przy ulicy Smoleńskiej 43 w Bydgoszczy. To miejsce, w którym tętni życie..., gdzie przywraca się nadzieję i daje szanse na lepsze jutro. To miejsce, do którego chętnie się wraca i o którym nigdy się nie zapomina.

Wojtku, Asiu, Jolu, Tadeuszu, Mirku, Pawle, Piotrze, Mirko, Grzegorzu, Mariolo, Henryko, Marto, Miłoszu, Andrzeju, Mario, Władysławie, Janie, Agnieszko, Hanno, Moniko, Kamilu, Patrycjo, Angeliko,…. i wielu, wielu pozostałym Uczestnikom, którzy nas odwiedzili DZIĘKUJEMY, DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!


więcej »

Ciasto ze śliwkami.

Dzień przed Piknikiem Rodzinnym (cyklicznie organizowanym przez nasze Centrum od wielu lat) edycja 58 w składzie: Pani Monika i Pan Arkadiusz podjęła się wyzwania upieczenia ciasta na wspomnianą wcześniej okoliczność – 13-ego w piątek, Boże, czy wyjdzie?! ;))

Miksery, niezbędne składniki, narzędzia, dobra organizacja i odrobina chęci... ot wszystko czego było nam trzeba. Zrobione w 3 godziny (o dziwo...nawet 13-ego w piątek !:)). Chętnych do degustacji "od zaraz"- było wielu. Aromat ciasta zakradł się do wszystkich pomieszczeń Centrum, nawet tych najbardziej odległych od kuchni! Pan Tomek (z pokoju nr 5, na samym końcu korytarza po drugiej stronie CIS) jako pierwszy chciał sprawdzić, czy aby na pewno "wyszło" i czy można je podać w sobotę na stoły dla zaproszonych gości… bo wiecie może zakalec ?? :)) Oczywiście nie był jedynym zainteresowanym posmakowania naszego placka ze śliwkami!

W sobotę chętnych było jeszcze więcej… ;50 osób (naszych absolwentów i aktualnych uczestników), ich najbliższych i kilkanaścioro dzieci.

Przygotowane przez nas ciasto było niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich uczestników Pikniku. I wszystkim bardzo smakowało, pychota!:))


więcej »

Oczyma Uczestników. Garść wspomnień z wycieczki do Poznania.

Pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do Poznania. Na początek zwiedziliśmy muzeum historii. Potem poszliśmy zobaczyć o 12.00 Koziołki. Następnie odwiedziliśmy wielką Farę. Jeszcze byliśmy w restauracji na dobrym jedzeniu i piciu, na rogalach i lodach. Bardzo mi się podobało.

Pan Maciej, edycja 58

Pojechaliśmy z CIS-em na słoneczną wycieczkę do Poznania. Zobaczyliśmy kolebkę kultury polskiej. To tutaj na Ostrowie Tumskim pierwsi władcy Polski, książęta Dąbrówka i Mieszko I w 966r. przyjęli chrzest Polski i otworzyli dostęp do cywilizacji łacińskiej.

Pan Andrzej, edycja 58

Nie byłem przekonany do tego wyjazdu, a okazał się że byłem mile zaskoczony, po prostu SUPER!

Pan Roman, edycja 58

Wycieczka ze wszech miar udana. Pogoda dopisała. Program zwiedzania bardzo interesujący. Zwiedzaliśmy bardzo ciekawe miejsca dotyczące powstania państwa polskiego na ziemi gnieźnieńskiej i poznańskiej. Największe jednak wrażenie zrobiła na mnie Katedra Poznańska i ogrom jej bogactwa.

Pan Wiesław, edycja 58

Wycieczka do Poznania okazała się strzałem w dziesiątkę! Historia miasta, zieleń, Stary Rynek, uliczki wokół niego robiły duże wrażenie.

Pan Dariusz , edycja 58

Było bardzo ciekawie. Czas minął bardzo szybko i ciekawie.

Pan Leszek, edycja 58

Do Poznania trafiliśmy w pełen słońca sierpniowy dzień. Pomimo wszechobecnego upału, cała wycieczka była pełna energii (wielkie podziękowania dla świetnej Pani przewodnik) i wszyscy dotrwali do końca. Sama starówka Poznania kusi, aby zostać tam dłuższy czas i podziwiać ją. Dziękuję całej ekipie CIS-u za możliwość poznania Poznania (gra słów zamierzona) czegoś nowego i wartego ponownego odwiedzenia.

Pan Tomek, edycja 58

Wycieczka była udana. Pani przewodnik dobrze opowiadała o historii Poznania. Najlepiej mi się podobała multimedialna prezentacja powstania Państwa Polskiego oraz w Muzeum Rogala, tam było bardzo wesoło – fantastyczni prowadzący!:))

Pan Michał, edycja 59

Piątkowa wycieczka była bardzo udana. Poczułam się znowu dzieckiem i cieszyłam się jak dziecko. Ożyły wspomnienia. Myślałam – jestem znowu dziewczynką, uczennicą. To było wspaniałe, nowe doświadczenie. Wycieczka – nowi koledzy, nowi nauczyciele.
Poznań jest piękny.
Wycieczka była super.
CIS – dziękuję!

Pani Violetta, edycja 59

Było bardzo upalnie. Było ciekawie, wesoło. Miło spędziłem czas. Strasznie się nachodziłem, bolały mnie stopy.

Pan Marian, edycja 59

Było miło i sympatycznie. Fajna atmosfera.

Pani Lucyna, edycja 59

Bardzo mi się podobała wycieczka, byłem zaskoczony bogactwem i architekturą w miejscach, które zwiedzaliśmy. Najbardziej podobała mi się prezentacja w Muzeum Rogala, która była poprowadzona w sposób ciekawy i super zabawny.

Pan Roman, edycja 58

Fantastycznie zorganizowana pod każdym względem wycieczka do pięknego Poznania. Przemiła atmosfera, sympatyczni uczestnicy. Profesjonalizm duetu Muzeum Rogala przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Więcej takich imprez. Wielkie Dzięki dla Kadry CIS-u.

Pan Tomek, edycja 59

Wycieczka do Poznania była bardzo fajna. Mieliśmy piękną pogodę i panowała miła atmosfera. Większość czasu spędziliśmy na zwiedzaniu i ,,chodzeniu’’. Zobaczyliśmy piękny rynek, katedry i wiele innych zabytków. Wspaniała była wizyta w Muzeum Rogala, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z produkcją rogali świętomarcińskich i wspaniałą gwarą poznańską. Ekipa CIS spisała się świetnie, uważam, że nikomu nic nie brakował i wspaniale spędziliśmy czas.

Pan Darek, edycja 59

Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Dużo nowych rzeczy się dowiedziałem. Sympatyczna Pani przewodnik, bardzo ciekawie przedstawiała niektóre historie. Oprócz bolących nóg, długo tej wycieczki nie zapomnę.

Senior rodu, edycja 59

Na wycieczce w Poznaniu było bardzo miło. Pogoda dopisywała gorącym słońcem. Zwiedziliśmy najciekawsze i najpiękniejsze zabytki Poznania, oprowadzała nas sympatyczna Pani przewodnik. W Poznaniu zjedliśmy smaczny obiad, pyszne lody, kawę i marcinkowskiego rogala. Kupiliśmy również pamiątki – mieliśmy czas wolny na mieście.
Ps. Bardzo fajnie i wesoło było w Muzeum Rogala. Wycieczka do Poznania była piękna i udana.

Pan Jacek, edycja 59

Nogi bolały, ale było warto, wszystko co piękne rodzi się w bólu. Uważam, że miło spędziłem ten czas. Rogale smakowały i nauczyłem się je piec.

Pan Andrzej, edycja 59

Dobrze zorganizowana wycieczka. Katedra ładna, gra na organach – ładna akustyka. Miło spędzony czas.

Pan Krzysztof, edycja 59


więcej »