CIS Bydgoszcz

Aktualności

CIS Olimpiada – 23 sierpnia 2016r.

Będąc na fali wydarzeń i emocji olimpijskich z gorącego Rio zorganizowaliśmy w Centrum CIS Olimpiadę.

Tradycyjnie gospodarzem imprezy był Pan Dyrektor, który podczas uroczystości otwarcia wzniecał ducha walki w każdej z edycyjnych reprezentacji. Na CIS Olimpiadę przygotowaliśmy maraton konkurencji! Rozpoczęliśmy od sprawdzenia wiedzy nt. naszych olimpijczyków – sięgając, aż po olimpiadę w Amsterdamie w 1928r. Największe emocje wywoływała konkurencja "O kim mowa?" w której każda z edycji mogła zdobyć, aż 5 dodatkowych punktów. Skojarzenia, test o Rio, plotka oraz kalambury przybliżyły nam atmosferę i ideę igrzysk olimpijskich.

Nad całością imprezy czuwało jury, które czujnym okiem kontrolowało tabelę punktową, pilnowało, by rywalizacja odbywała się zgodnie z zasadami fair play.

Ostatecznie klasyfikacja medalowa wygląda następująco:

edycja 42 ze 120 punktami poza...niestety Olimpijskim podium.

Podczas rywalizacji wyłoniliśmy Mistrzów Indywidualnych:

CIS Olimpiada zakończyła letnie rozgrywki "Dwóch Ogni", finałowy mecz: edycja 44 - kadra CIS, wygrała kadra Centrum z wynikiem 3:1 w setach.

Dla wszystkich edycji i uczestników należą się wielkie brawa za sportową rywalizację, wzajemne wsparcie, doping i dobra zabawę.

Pamiętaliśmy o jednej podstawowej, sportowej zasadzie: "Jesteś zawsze zwycięzcą dopóty walczysz..." Jeszcze raz wielkie gratulacje i złote medale dla zwycięskiej edycji 44! :))

Kadra CIS

Nasza fotorelacja:


więcej »

Kulturalny spacer po Bydgoszczy – 9 i 12 sierpnia 2016r.

Na dobry początek spora dawka skąpanej w słońcu, beztroskiej, z nieco innej perspektywy podróży tramwajem wodnym do centrum miasta.

Następnie historia brudu i warsztaty mydlarskie w Muzeum Mydła i historii brudu. A na koniec, edukacyjnie, ku przestrodze, by przewidywać, unikać i reagować w razie wypadku czy niebezpiecznego zdarzenia na spotkaniu z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego (nr 112) w Bydgoszczy.

A oto galeria zdjęć z naszej wycieczki:


więcej »

Wybuchowo – wizyta w DAG Fabrik Bromberg – 19 i 22 lipca 2016r.

W wakacyjnych nastrojach ruszyliśmy do zwiedzania miejsca niezwykłego, o unikalnej architekturze przemysłowej zachowanej od czasów II wojny światowej - centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg, czyli po prostu nasze bydgoskie Exploseum.

Przemierzając wąskie i długie korytarze, liczące około 2 km poznawaliśmy historię fabryki zawartą w ekspozycjach, znajdujących się w blisko 8 budynkach: kariera i życie Alfreda Nobla, opowieści o pracownikach fabryki, historia uzbrojenia i materiałów wybuchowych, działanie Armii Krajowej i Armii Czerwonej.

Bogactwo eksponatów, łącząca się tradycja ze współczesnymi multimedialnymi formami, dynamiczna narracja przewodnika, powodują że chce się wracać do tego ciekawego miejsca.

Monika Reszkowska
Instruktor CIS

A oto zdjęcia z naszych „wybuchowych” wycieczek:


więcej »

CISowy Dzień Przytulania – 24 czerwca 2016r.

Słońce w pełni i temperatura sięgająca zenitu tylko spotęgowały moc uścisków… - to wszystko z okazji Dnia Przytulania 24 czerwca. Wszystkie edycje w prawdziwie letnim nastroju konkurowały ze sobą w spinaczach, przewlekaniu łyżki, szarfach, woreczku na głowie, jabłku na sznurku. Pomiędzy konkurencjami chroniąc się przed słońcem, pod namiotem, konsumowaliśmy arbuzy, kiełbaski z grilla i zimne lody. Zregenerowani, z uzupełnionym cukrem stawaliśmy do najważniejszych konkurencji tego dnia – grupowych, bardzo oryginalnych przytulasów i budowy maszyn (co za cuda się działy - stawanie na rękach, taczki, karuzele, nogi łapane przez kolegę z grupy). Pamiętajmy, że przytulanie ma wielką moc!!!

Spontanicznie w przerwie znalazły się i siły na taniec – w kółeczku, w parach, przy starych prawdziwych dyskotekowych hitach.

Tu żaden upał nam nie przeszkodził. Ratował nas łyk wody mineralnej.

Do finału o ostateczne zwycięstwo stanęły wszystkie edycje. Przeciągając linę ostatkiem sił nagrodę voucher zgarnęła najstarsza edycja 40-41.

Wielkie gratulacje i wieelki przytulas dla Was:)))

A temperatura w cieniu sięgała… 35 stopni Celsjusza!

Bravo dla wszystkich za… wytrwałość, nie-poddawanie się!:)))

Kadra CIS


więcej »

Festyn Rodzinny 2016 – 18 CZERWCA

Mama z synkiem i tata z córką, dziadek z wnuczkiem, siostra z bratem, uczestnik z uczestniczką, mali i duzi, dorośli i dzieci a nawet pies, tego dnia wszyscy byli RAZEM. Nawet jeśli ktoś przyszedł sam, mieszka sam, żyje sam, to tutaj na zielonej trawie przed siedzibą Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia mógł poczuć się jak w jednej wielkiej rodzinie.

I tak jak w rodzinie było dużo przyjemności: gry i zabawy sportowe dla dzieci, malowanie twarzy, loteria fantowa, konkursy a w przerwach znalazł się czas na poczęstunek. A przede wszystkim była możliwość spotkania się, rozmowy, wspomnień wspólnie spędzonych chwil w Centrum.

Wszystko to dzięki niezwykłej relacji opartej na wzajemnym szacunku, otwartości i zrozumieniu.

Połączył nas wszystkich CIS a do CIS-u przyprowadziło życie i… problemy w nim. Ale… daliśmy radę! Wyszliśmy na prostą! Zdobyliśmy pracę! Zmieniliśmy swoje życie.

Dlatego chcemy tu… wracać. Chcemy się spotkać. Chcemy porozmawiać. Podzielić się…

Wszystko to odbyło się w szczególnej atmosferze wzajemnego wsparcia i poczucia wspólnotowości.

Dziękujemy. Dziękujemy, że… Jesteście. Jesteśmy.

Do zobaczenia za rok.

Michał Pingot
Instruktor CIS


więcej »