CIS Bydgoszcz

Aktualności

Karnawał w Centrum – 9.02.2018r.

Na karnawałowe ostatki 2018 muzyka wypełniła CIS po brzegi. Płynąca z głośników postawiła na nogi niejednego dawno nie tańczącego i niejedną dość nieśmiałą.

W celu rozgrzania muzycznych dusz i mięśni nóg w ruch poszły głowy – konkurencje muzyczne: czy to Vivaldi czy Wagner?, czy to Republika i „Biała flaga”?, czy altówka to najdroższy instrument świata?, czy Beethoven moczył głowę w zimnej wodzie przed komponowaniem?, czy Elvis miał czarny pas w karate?

1 z 3, jaka to melodia, muzyczne kalambury, zespołowe nucenie, czyj to teledysk, mistrzowie klasyki wprowadziły ostrą i zaciętą rywalizację pomiędzy edycjami. Kulminacyjnym punktem, jednocześnie ostatecznie rozstrzygającym był taniec, do którego Panie proszą Panów. Niektórzy jak starzy znajomi, jeszcze inni znający się tylko z widzenia oddali się muzyce i tańcu, tworząc niepowtarzalny „bal na 100 par”!:))

Na sali unosiła się masa serotoniny i endorfiny, spontanicznej radości i na co dzień skrywanego i zapomnianego szczęścia.

Niby taka naturalna forma ruchu dla nas, obok chodzenia (dla poniektórych też biegania) a trzeba było ją odgruzowywać...gdzieś z ukrytej pamięci.;))

Na szczęście wielu z nas to uczyniło bawiąc się i nie schodząc z CIS-owego parkietu do samego końca. Dziękujemy za te chwile uwalniania siebie, odnajdywania w sobie dziecka, wyrażania swoich emocji i pokładów energii.

Gratulujemy 52 Edycji zwycięstwa, najmłodsza edycja, pierwszy raz dzień otwarty a tu… od razu wygrana, super!:)))

Do następnej wspólnej, naszej zabawy:)))


więcej »

Pamięci Pana Stopka

Pamięci Pana Stopka

PAMIĘCI PANA "STOPKA"...

W pierwszy dzień ferii odszedł niespodziewanie Piotr Wysocki. Przez długie lata dbał o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Tomasz Zieliński
tomasz.zielinski@express.bydgoski.pl

Pan Piotr przez lata przeprowadzał dzieci przez fordońskie przejścia przy Szkole Podstawowej nr 4 w Starym Fordonie i na ulicy Piłsudskiego. Zmarł nagle 12 lutego, pierwszego dnia ferii.

Pan Piotr był wspaniałym człowiekiem, bardzo lubianym przez dzieci i rodziców, z którymi często podczas swojej "służby" rozmawiał. Gdy do mieszkańców dotarła ta smutna informacja uczcili pamięć Piotra Wysockiego. W miejscach, W których przez lata pilnował bezpieczeństwa, zapłonęły znicze oraz pojawiły się pożegnalne listy i rysunki kreślone dziecięca ręką.

Na fordońskich profilach społecznościowych pojawiły się dziesiątki wpisów poświęconych Panu "Stopkowi"...

- Pamiętam tego Pana, to było tyle lat temu. Wspominam, jak za wcześnie przychodziłam i gaworzyłam z Nim o różnych sprawach. Człowiek złoto jak na te czasy - Agnieszka.

- mało kto potrafi mieć tyle uśmiechu na twarzy co on. Nikt z nas nie dał bliskiej osobie tyle pozytywnej energii, co Stopek dawał osobie której nie znał - Julia.

- Tyle lat siedział na tym murku obok mojego domu. Wspaniały człowiek z sercem na dłoni. Kochał dzieci i gołębie, które karmił. Zostało puste miejsce. Już nikogo nie przeprowadzi na druga stronę... - Iza.

- Miałeś dar dawania ciepła i dobra, i poczucie humoru. Odpoczywaj w niebie, Piotrze - Janina.

PAN PIOTR cieszył się sympatią nie tylko rodziców i dzieci. Pamiętają o nim także kierowcy MZK, z którymi codziennie spotykał się na przejściu


więcej »

Zmarł Pan Piotr. Piotr Wysocki.

Nasz pracownik. Pracownik Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy. Sekcja: Bezpieczna droga. Nasza „Agatka”. „Stopka”. Opiekun dzieci i młodzieży na przejściu dla pieszych.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Bydgoszczy. Przez wszystkie lata, co najmniej 11 ostatnich lat, jak pamiętam, świadczył pracę w tej szkole, na przejściu dla pieszych na ulicy Piłsudskiego. Był znany na całym osiedlu. Charakterystyczny. Zawsze uśmiechnięty. Życzliwy. Otwarty. Zaangażowany w swoją pracę. Był wsparciem, pomocą dla dzieci i osób starszych, niepełnosprawnych, dbał każdego dnia, by bezpiecznie przemieszczali się przez ruchliwą, niebezpieczną ulicę.

Ostatnio często pisał do mnie, wysyłał smsy, mmsy...Na Święta Bożego Narodzenia wysłał mi piękną kartkę ze Świętą Rodziną z życzeniami… .NAJWIĘKSZYM DAREM OD BOGA JEST TO ŻE CZŁOWIEK MOŻE SIĘ ZMIENIĆ. Na Święto Trzech Króli... Niech przyniosą Ci...Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Zmarł nagle, w poniedziałek... rozpoczynały się ferie zimowe... chciał odpocząć, wziął trzy dni urlopu... źle się poczuł.

Ciągle myślę... nie mogę się z tym pogodzić... jakie TO ŻYCIE... kruche jest.

Pan Piotr był….że czas przeszły? i... już teraz tylko tak?... człowiekiem pełnym pozytywnej energii, ekspresji... uśmiechu, radości, radości z życia! Doświadczył w swoim życiu niemało, ale mimo wszystko patrzył na nie przez pryzmat swoich różowych okularów.:))

Na naszych co miesięcznych zebraniach zawsze... trochę... pożartowaliśmy... zawsze z sobą wnosił pozytywną aurę….zebrania bez Niego były takie jakieś ...

Na facebooku jest dużo podziękowań.

Wiem, że na Jego przejściu od kilku dni palą się znicze. Są kartki z podziękowaniami od dzieci. Jest kartka od kierowcy MZK. Mieszkańcy Fordonu... się zatrzymują, w milczeniu chcą...

Jutro pogrzeb.

Będziemy wszyscy.

Pożegnamy Piotrusia. Agatkę. Stopkę. Która z takim zaangażowaniem i życzliwością pracowała w charakterze OPIEKUNA. NIECH SPOCZYWA W POKOJU.

Andrzej Jankowski
Dyrektor CIS w Bydgoszczy


więcej »

Ogłoszenie

Z dniem 31 grudnia 2017r. Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy zakończy realizować zadanie pt:
"Przewóz osób niepełnosprawnych".

Dziękujemy wszystkim za 10 lat naszej współpracy ( lata: 2007 – 2017), których celem było zapewnienie osobom niepełnosprawnym (mieszkańcom Bydgoszczy) bezpłatnego przewozu w ramach ich rehabilitacji leczniczej, zawodowej i społecznej.

Od 1 stycznia 2018r., realizacją przewozu osób niepełnosprawnych na terenie Miasta Bydgoszczy będzie koordynować:

Urząd Miasta Bydgoszczy

Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej
ul. Jagiellońska 61, 85 – 027 Bydgoszcz

Wszystkie osoby zainteresowane i chcące skorzystać z bezpłatnego transportu mogą skontaktować się pod numerem telefonu: 52 58 58 904

Przewoźnikiem z dniem 1 stycznia 2018r. został - zgodnie z ogłoszonym wynikiem postępowania ofertowego -

P.U. PRO – MED. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PRO – MED Jerzy Prądzyński z siedzibą:

ul. Modrzewiowa 10, 87 – 400 Golub Dobrzyń
tel. 606 – 153 – 800 ; email: pro.med@op.pl


więcej »

Spotkanie Wigilijne Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy – 15 grudnia 2017r.

Świąteczny nastrój coraz bardziej wypełnia przestrzeń wokół nas: ulice, sklepy, mieszkania. W uszach rozbrzmiewają kolędy a w oczach mienią się bożonarodzeniowe ozdoby. Nieuchronnie przyszedł także czas na nasze Spotkanie Wigilijne, które odbyło się 15 grudnia w sali bydgoskiej, w naszym Centrum Integracji Społecznej.

Jak tradycja nakazuje zaczęliśmy od dzielenia się opłatkiem, przy którym składa się wszystkie, najszczersze, z serca płynące, życzenia. Atmosfery prawdziwie świątecznej dodały wspólnie śpiewane kolędy i przybycie dłuuuuugo oczekiwanego Św. Mikołaja, już od lat zaprzyjaźnionego z Centrum.

A z Mikołajem to różnie jest: nie wiadomo czego się spodziewać, bo niby wszyscy byli grzeczni, ale każdy podchodzi do Niego ze strachem. Na szczęście nie było tak źle i każdy Uczestnik został obdarowany „jedną z najcięższych paczek, jakie na saniach przyciągnęły renifery Św. Mikołaja”!:)))

Wigilia świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Czas darowania win, przebaczenia i nowego początku.

Spokojnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia

życzy cała kadra CIS


więcej »