CIS Bydgoszcz

Aktualności

Hero. Dar Życia.

Lekkie ukłucie. Bezbolesne! Naprawdę... 5 ? może 7 minut, zatem zaledwie chwila. I 450ml bezcennego płynu jest w oczekiwaniu dla kogoś, kto jej będzie bardzo potrzebował.

Wspaniale, że się udało. Kilkoro z nas – uczestników programu oraz pracowników Centrum w piątek, 21 grudnia, przed Świętami, oddało krew, dar życia. Niezwykłe uczucie – radości, może nawet euforii, wewnętrznego zadowolenia (szczególnie w przypadku tych osób, którzy mieli wcześnie ,,nieudane podejścia’’).

Zwykły gest, który nic nie kosztuje, a znaczy tak wiele.

Dar życia. A Pan Mirosław... tak przypadkowo... na swoim podkoszulku miał napis... hero!

Każdy może być hero…:))) Podziel się i Ty...


więcej »

20.12.2018r. - Wigilia. Opłatek. Razem.

Wigilia. Jeden z bardziej uroczystych dni w naszym Centrum. Jeden z bardziej podniosłych, wyjątkowych, zapadających w pamięć. Wigilia – spotkanie z drugim człowiekiem, chwila bliskości i życzeń – z głębi serca, prawdziwych oraz przełamanie się opłatkiem. Reszta była pięknym dopełnieniem - biały obrus, świąteczny wystrój, smakołyki, choinka, świece, kolędy.

Tradycją naszej wigilii są również odwiedziny Świętego Mikołaja, wpadł do nas w doskonałej formie i wspaniałym nastroju, obdarował wspaniałymi prezentami.

Dla wielu z uczestników był to szczególnie radosny moment, do spotkania z Św. Mikołajem doszło po wielu latach. Uściskom, przejawom zachwytu oraz niedowierzania nie było końca, spójrzcie sami!


więcej »

Fryzjer. Kanał bydgoski. Wieża ciśnień.

W ramach przygotowań do świąt wybraliśmy się 11 grudnia br. do ,,naszej szkoły fryzjerskiej’’. Wizyta w tej szkole to doskonała okazja, by odświeżyć fryzurę - podciąć końcówki, nałożyć farbę, zdecydować się na coś zupełnie nowego, bądź też tylko wymodelować włosy. To również doskonała okazja, by zaoszczędzić czas i pieniądze.

Po fryzjerze – spacer nad Kanał Bydgoski i kilka słów historii – w roli przewodnika – Pan Michał.

Następnie wspięliśmy się na Wzgórze Dąbrowskiego, gdzie zwiedzaliśmy zabytkową Wieżę Ciśnień. Najbardziej zmotywowani i ciekawi mogli podziwiać centrum Bydgoszczy z tarasu widokowego.

Oto kilka zdjęć z naszego wyjścia...


więcej »

Z CIS-owej kuchni…

Po raz kolejnym w naszym Centrum zorganizowaliśmy wspólne gotowanie. Tym razem 55 edycja i coś bardzo tradycyjnego. Sałatka jarzynowa. Marchewka, seler, ziemniaki, ogórki, cebula, nać pietruszki …odrobina przypraw i serca… pycha, jak to smakowało... a dodatkowo jeszcze chrupiąca bułeczka! :))


więcej »

Andrzejki 2018

Andrzejki w Centrum to przede wszystkim dobra zabawa, gdzie magię i wróżby w dużej mierze zastąpiły konkursy i taniec. Kalambury, koło fortuny, rozpoznaj Andrzeja po zdjęciu, jaka to melodia czy anagramy to tylko cześć konkursów, które zawsze wywołują wiele emocji i przypływ pozytywnej energii. W zdobytych punktach pierwsze miejsce zajęła grupa „zielonych”, czyli najmłodsza edycja - „56”, ale i tak wygrali wszyscy, bo najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech.


więcej »