CIS Bydgoszcz

Aktualności

Kuroniówka. Racuchy.

Minął niespełna miesiąc od naszych ostatnich kuchennych rewolucji, a tu...niespodziewanie od 24 lutego jest nowa – w Centrum - edycja i trzeba było przygotować naszą słynną już grochówkę – kuroniówkę!:))

Jak przystało na weteranów;)) programu CIS – najstarsza edycja - 58 i 59 (w sumie całe 5 osób;)) przygotowali grochówkę i pyszne, drożdżowe racuchy dla całej reszty (zaprosili na biesiadowanie, smakowanie, wciąganie dwie pozostałe edycje – które miały tego dnia zajęcia – czyli edycję 61, 62).

Wszystkim bardzo smakowało.

A przez...racuchy niejednemu powróciły...na kubki smakowe... smaki dzieciństwa!:))

Kto jak był mały nie jadł racuchów przygotowanych przez babcię??? Ręka w górę!:)))

Warto było….


więcej »

Inauguracja edycji 61 – 20.02.2020r.

20.02.2020r. odbyła się pierwsza w tym roku uroczysta inauguracja. W Centrum uwagi byli Uczestnicy 61 edycji, którzy z rąk zaproszonych gości otrzymali decyzje o zakwalifikowaniu się do Programu oraz gratulacje.

Kolejna część uroczystości niezmiennie budzi największe, najbardziej różnorodne emocje i stany - zarówno u Uczestników, pracowników Centrum jak i u gości. I tym razem była ich pełna paleta, od obaw (czy też tzw. ,,stresu’’) przez napięcie, zaciekawienie, wzruszenie, radość, podziw, ulgę. Każdy z nas indywidualnie, na swój sposób, w zależności od ilości ,,receptorów wrażliwości’’, które mieliśmy do swojej dyspozycji w tym momencie odczuwał i reagował.

Uczestników 61 edycji podziwialiśmy w filmie o dość oryginalnym tytule: ,,Pali się’’. Bohaterowie podzielili się swoimi refleksjami na temat miłości oraz energią jaka w nich drzemie!:))

Natomiast edycja 60 była sprawcą niejednych szklanych oczu, niejednej gęsiej skórki i...ciszy. Ciszy, która mówiła znacznie więcej niż słowa. A zapowiadało się niewinnie: ,,Witajcie w naszej bajce” - tak brzmiał tytuł przedstawienia. W zamian za emocje, za refleksje o ,,życiowy zakręt’’ każdego z nas Uczestnicy otrzymali wspaniałe brawa... cóż można więcej?!

Bravo, bravo...bravo jeszcze raz! Piękne przedstawienie artystyczne...skłaniające...tak bardzo do refleksji.

Aby tradycji stało się zadość - na koniec, jak to w tłusty czwartek – pączki!:))

I nie ma co liczyć kalorii, w ten dzień...się nie liczy!!;))

Zniknęły wszystkie!! Były...wiadomo: palce lizać!:))

Rekordzista zjadł sześć pączków!:)))


więcej »

Karnawał 2020

Podobno karnawał wywodzi się z kultów agrarnych. Dlatego w dawnych czasach utrzymywało się przekonanie, że im wyższe będą podskoki, tym wyżej będzie rosło zboże. Jeśli jest w tym choć „ziarenko” prawdy to dzięki tańcom, skokom i hulankom Uczestników programu Centrum, chleba w tym roku w naszym kraju nie zabraknie! :))

Cieszy nas bardzo, że energia rozpiera edycje, co można było zauważyć nie tylko w części tanecznej, ale również podczas konkursów. Kalambury pokazywane, kalambury rysowane, skojarzenia, zgadywanki muzyczne i filmowe, głuchy telefon, anagramy, karaoke a nawet konkurs wiedzy muzycznej nie stanowił żadnego problemu i ostatecznie, przy wyrównanej walce pierwsze miejsce zajęła edycja 61.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim Uczestnikom życzymy, aby z równie wielką energią realizowali nasz program i zakończyli go sukcesem.


więcej »

W naszej CISowej kuchni znów zrobiło się GŁOŚNO :))…

Dzień przed wielką zabawą Karnawałową w Centrum, w dniu 30 stycznia br., Uczestnicy Edycji 58/59, w składzie: Pani Violetta, Pan Tomasz, Pan Michał i Pan Andrzej, podjęli się wyzwania upieczenia znakomitych pyszności. Tym razem plan był ambitny: babeczki, i to w różnych smakach (cytrynowe, czekoladowe i piernikowe), ciasto pleśniak oraz...choć śmiesznie to brzmi tak..tak… placek cielaczek…:), a punktem kulminacyjnym miało być leczo na podsmażonej kiełbasce z cebulką.

Uczestnicy pełnej energii…gotowi...zmotywowani... zabrali się szybko do pracy. W ruch poszły miksery...narzędzia...(nawet o dziwo był i potrzebny dziadek do orzechów)…, odpowiednie składniki, i w niespełna 3 godzinki wszystko było gotowe...

Zapach ciasta unosił się w każdym pomieszczeniu Centrum…Chętnych do degustacji od razu oj było wielu…:) Ale niestety wszyscy musieli się obejść tylko smakiem…

Przygotowane przez nas ciasto jak i leczo z kiełbaską było niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich uczestników Centrum, podczas zabawy karnawałowej. Zachwytom nie było końca – pyszne, smakowite, naprawdę dobre, nigdy takiego nie jadłam i wreszcie: jak to robiliście? Jakiś przepis...bym dostała?

Cieszymy się bardzo, że i tym razem udało się nam wspólnie zrobić coś dobrego i smacznego…. :))


więcej »

Second – hand w CIS ( kolejna lumpexowa środa ).

W dniu 29 stycznia 2020r., już po raz kolejny została zorganizowana w naszym Centrum , akcja która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczestników. Tym razem z tej wymiernej pomocy mogła skorzystać najmłodsza edycja „61”.

Już od samego rana na korytarzach CISu było słychać rozmowy i pytania… a ciekawe co będzie do wyboru…? Jakie ciuchy…? Może coś fajnego sobie znajdę…?

Kiedy nadeszła chwila…otwarcia naszego darmowego lumpexu uczestnicy z ciekawością jak i z energią zaczęli szperać wśród dużej ilości wystawionych ciuchów, płaszczy, kurtek, butów, zabawek itp.

Każdy, albo prawie każdy sobie coś znalazł.:))

Cieszymy się, że i tym razem nasz lumpex miał wzięcie!:))


więcej »