CIS Bydgoszcz

Aktualności

Nie poddajemy się! :)) Wyprawa rowerowa nr 2.

Jest 30 lipca 2019 roku. Ekipa CIS-owych rowerzystów, niezniechęcona ostatnimi deszczowymi perypetiami, trzydziestostopniowym upałem i żarem lejącym się z nieba, zbiera się żeby wyrównać rachunki z bydgoskimi ścieżkami rowerowymi.

Na twarzach kremy z filtrem, a w koszykach butelki z wodą. Przy drugim podejściu na starcie staje dziewięcioro śmiałków z „58” Edycji, Pani Basia i Pani Karolina. Plan się nie zmienił: chcemy dotrzeć do Myślęcinka... i wrócić stamtąd o własnych siłach!;)) Niektórzy zawodnicy to doświadczeni rowerzyści, ale są też tacy, dla których to powrót do „czaru dwóch kółek” po kilkunastu latach przerwy.

Wszyscy jednak z podobnym entuzjazmem podchodzą do naszej wyprawy.

Dojazd do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku zajął nam 1 godzinę i 5 minut – pomiar taki dokładny, bo wspieraliśmy się nowoczesnymi technologiami. Rejestrowanie odległości i spalonych kalorii mobilizowało nogi do wytężonego wysiłku, a co jakiś czas wybrzmiewało pytanie: „to ile już mamy przejechane???”. Do Myślęcinka dojechaliśmy w nieco okrojonym składzie – upał niektórym dał w kość mocniej niż innym, 2 osoby zawróciły w stronę Centrum po dojechaniu do Jednostki Wojskowej przy ulicy Gdańskiej (co wciąż stanowi całkiem niezły wynik).

Drogę powrotną pokonaliśmy w tempie niemalże ekspresowym, 20 minut szybciej niż pierwszy odcinek. Nasi rowerzyści wypatrywali zimnej wody w Centrum prawie tak niecierpliwie, jak kierowcy stojący w mijanym przez nas na ul. Spornej korku zielonego światła!:))

Końcowy wynik w aplikacji Endomondo pokazuje 23,4 km.

Jak na pierwszy raz jest on imponujący! Bravo. Super. Fantastyczny wynik!

Wszyscy zwycięsko wyszli z walki ze zmęczeniem, upałem, słońcem i własnym, wewnętrznym leniem.

Prawie 600 spalonych kalorii ochoczo uzupełniliśmy po powrocie zimną mineralną i słodkim arbuzem.

Cała ekipa może być z siebie dumna, jeszcze raz - dla całej 11-stki -wielkie bravo!:))

Do następnego razu!

Czar dwóch kółek znowu aktualny!:))


więcej »

Dzień rekreacji i sportu + grill.

Takiego dnia w Centrum dawno nie było! Wróciły stare, dobre czasy!:))

Była Energia. Była Moc.

Wspaniałe emocje, zaangażowanie, zacięta rywalizacja, efektywna współpraca, smakowite przekąski pomiędzy konkurencjami, a nad nami piękne lipcowe słońce.

26 lipca br. miał w Centrum miejsce Dzień rekreacji i sportu.

Spotkaliśmy się w komplecie – edycje: 57, 58 oraz 59, by razem zrobić coś fajnego i przyjemnego - doświadczyć ruchu, aktywności, sportowej rywalizacji….pokrzyczeć (zagłuszacz)...podopingować ….pośmiać się, zintegrować jeszcze bardziej!

W dużym skrócie: ZDROWO. AKTYWNIE. RAZEM.

Rycerz, smok i księżniczka, nadajnik-zadgłuszacz-odbiornik, maszyna, krzesła – te energizery zawsze… (lub prawie zawsze) gwarantują dobry początek zabawy, wyzwolenie wewnętrznego dziecka z sideł dorosłego i pojawienie się apetytu na więcej.

Potem było już coraz bardziej intensywnie, kolejne konkurencje wzmagały zaangażowanie; chęć bycia lepszym, precyzyjnym i szybszym od koleżanki/kolegi z przeciwnej edycji.

Niezależnie od stopnia trudności konkurencji cel był oczywisty - wygrać ją i ostatecznie sięgnąć po zwycięstwo!:))

Rywalizacja między edycjami od samego początku była duża, ale też bardzo pozytywna. Najmłodsza edycja walczyła do samego końca, ale ostatecznie musiała pogodzić się z przegraną, wygrała edycja 58!

Dziękujemy wszystkim za sportowego ducha, uśmiech, wspólna zabawę.

Zwycięskiej edycji, gratulujemy wygranej, puchar – musicie przyznać- był piękny, wieeeelki arbuz!:))

Spójrzcie, zdjęcia z naszej wspaniałej, sportowej imprezy:


więcej »

ROWEROWA WYPRAWA nr 1

Jest 16 dzień lipca 2019 roku. Pogoda w tym tygodniu była cudowna ale właśnie tego dnia dziwnie się chmurzyło od rana. Pomimo braku spodziewanego słońca wyciągamy rowery i szykujemy się do drogi. Każdy dobiera sobie rower i reguluje wysokość siodełka. Atmosfera jest iście podniosła. Uczestnicy w napięciu wyczekują godzinę odjazdu.

Cel jest wszystkim znany – Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Długość trasy od nas, z Centrum – około 11 km. Trzeba też liczyć powrót, czyli jakieś 22 km do przejechania. Dla tych, co dawno już nie siedzieli na siodełku to „solidna” wyprawa. Ale jest optymizm i dużo chęci. Damy radę!

Ostatnie uwagi Pana Michała o zasadach ruchu na drodze aby bezpiecznie poruszać się po ulicy i ścieżkach rowerowych i...ruszamy, w drogę!:)) Na przedzie Pan Michał, w środku „cudowna 7” z edycji 58 i na końcu Pani Basia. Uśmiech, błysk oka...błysk szprych i wiatr we włosach – poczucie wolności, które nawet trudno opisać. Jedziemy!!! :)))

Na początku trudny odcinek trasy – z ulicy Smoleńskiej skręcamy w Kielecką. Sporo samochodów w dodatku ciężarowych. W tym natłoku wrażeń nikt nie poczuł pierwszych kropli spadających z nieba. Teraz już wiemy, że to był początek końca naszej wyprawy. :((

Dojeżdżamy ścieżką rowerową do mostu na ul. Spornej, robimy sobie zdjęcie, choć deszcz zaczyna padać coraz mocniej. Nie zważamy na to, jedziemy dalej. Przejeżdżamy ul. Fordońską – pada jeszcze intensywniej więc chowamy się pod estakadą. Ciemne chmury nad nami. Nie wygląda to dobrze. Zerkamy na prognozę pogody w telefonach – nie ma tam pozytywnych wiadomości. Czekamy jeszcze trochę, wydaje się, że przestaje padać więc ruszamy dalej.

Ścieżka prowadzi wzdłuż ulicy Kamiennej ale deszcz ciągle jest intensywny. Z całej ekipy tylko dwie osoby mają kurtki przeciwdeszczowe. Zatrzymujemy się na wysokości ulicy Fabrycznej, deszcz leje niemiłosiernie. Swetry i bluzy coraz bardziej nasiąkają wodą a dodatkowo wiatr wzmaga poczucie zimna. Podejmujemy wspólnie decyzję – wracamy. Niestety.

Z zaplanowanych 22 km zrobiliśmy 8 km. Pierwsza wyprawa rowerowa Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia zakończyła się połowicznym sukcesem. Można zacytować klasyka - „miało być inaczej a było inaczej”. Trochę jak w życiu. Nie wszystko się udaje od razu!

Na pewno się nie zniechęcamy a wręcz przeciwnie! Ten krótki odcinek pokazał, że wycieczka rowerowa to super sprawa. Przeszkodził nam deszcz i chłód ale to się już nie powtórzy. Zapewniamy, że to nieostatnia próba zdobycia przez nas największego parku w Bydgoszczy. My nie poddajemy się tak łatwo. Następna relacja już wprost z Myślęcinka!:))


więcej »

Bydgoszcz coraz piękniejsza! Nowy/ Stary Rynek. Muzeum Mydła. Wyspa Młyńska. Fontanna Potop.

W ubiegłym tygodniu wszystkie edycje (56, 57 i 58) zwiedzały Muzeum Mydła i Historii Brudu. Wizyta w tym muzeum jest szczególna. Już od wejścia intensywne zapachy wprowadziły nas w stan przyjemności i zaciekawienia.

Za kotarą czekały na nas zaskakujące fakty, ciekawe opowieści i anegdoty o historii mydła i higieny człowieka od czasów babilońskich, aż po mydło zrobione według własnej koncepcji. Zwiedzając ekspozycje poznawaliśmy skład pierwszego mydła, historię pierwszych toalet i łaźni, zajrzeliśmy do zamków we Francji, sklepu kolonialnego oraz bydgoskiej pralni, próbowaliśmy też dociec co było barwnikiem mydeł i co się kryje pod siedziskiem fotela?;))

Naszą wędrówkę po ekspozycjach skończyliśmy w czasach PRL, które pamięta jeszcze wielu z nas. Będąc w muzeum brudu nie sposób nie wspomnieć o pralce Frani i jej wszechstronnym zastosowaniu. Było też o koralach PRL-u i Zielonym Jabłuszku.

Następnie wyszliśmy naprzeciw Panu Twardowskiemu, korzystając z przychylności pogody udaliśmy się na spacer podziwiając nasz Nowy/Stary Rynek, Wenecję Bydgoską, dalej swoje kroki skierowaliśmy w stronę Wyspy Młyńskiej i Mostu Jana Kiepury, mijając Biały Spichlerz, następnie Operę Nova, by wreszcie dotrzeć do słodkiego zakończenia wycieczki naszej ulubionej, ostatnio lodziarni. Ogromna przyjemność zamknięta w zimnej kulce – do wyboru czekoladowej, truskawkowej, pistacjowej lub cytrynowo- miętowej ….jak kto lubi! Pychota! :))


więcej »

Muzeum Wojsk Lądowych cd. + lody :))

Dwa razy w tym samym muzeum??? A jednak ;) Ostatnio zabrakło nam czasu, żeby zwiedzić całą wystawę stałą wraz z eksponatami na zewnątrz budynku. Wszyscy chórem zgodzili się, aby wrócić do muzeum. Dwa tygodnie później – jesteśmy! Pogoda nam nie pomagała, bo z nieba lał się żar, ale i na to znaleźliśmy sposób – lody w Cukierni Staropolska, na Osiedlu Leśnym.

Taaakie muzeum i z taaakimi lodami można zwiedzać codziennie :)))


więcej »