CIS Bydgoszcz

Wiosna w ogrodzie.

Za nami kilka tygodni intensywnych prac w ogrodzie. W myśl idei ogrodu społecznego każdy z uczestników Centrum ma możliwość wkładu swojej pracy w powstający ogród. Dzięki wspólnym działaniom teren, który jeszcze w ubiegłym roku nie cieszył się szczególnym zainteresowaniem tej wiosny przyciąga uwagę i zainteresowanie nie tylko naszych uczestników, ale również innych osób, którzy znajdują się w okolicy ogrodu.

Zaczęliśmy od najbardziej podstawowych działań. Przekopaliśmy cały teren, metr po metrze dzięki czemu udało nam się usunąć znaczną część chwastów (tak nam się przynajmniej wydaje) oraz inne zanieczyszczenia – resztki gruzu, szkła na które natrafiliśmy przekopując teren. Rozłożyliśmy ziemię ogrodową, posadziliśmy kwiaty m. in. lawendę, kocimietkę, hortensje, szałwię ozdobną, cisy. Ustawiliśmy inspekty, w których zasialiśmy i zasadziliśmy warzywa (pomidory rosną wspaniale!). Posialiśmy także trawę, zamontowaliśmy ławki. Krok po kroku zbliżamy się do finału naszych działań.

Z każdym tygodniem ogród nabiera kształtu i kolorów. Efekty cieszą bardzo, podobnie jak widok Uczestników (Tych z ,,duszą ogrodników’’), którzy każdego poranka zaglądają do ogrodu i przyglądają się kolejnym efektom prac w ogrodzie oraz doszukują się kolejnych kiełkujących warzyw na grządkach.

To wyjątkowe miejsce - Społeczny Ogród „Pod topolą” powstaje dzięki wsparciu firmy CANPACK – bardzo dziękujemy i... już teraz zapraszamy do naszego ogrodu!

Barbara Dębicka
koordynator projektu

Logo CANPACK


Galeria