CIS Bydgoszcz

Bydgoszcz coraz piękniejsza. Młyny Rothera.

Młyny Rothera – widok od strony tarasów.

W ubiegłym tygodniu uczestnicy Centrum zwiedzali Stare Miasto, w tym "przedpremierowo" Młyny Rothera. Ogromne przestrzenie – jeszcze puste, bez eksponatów, bez kawiarenek, bez tłumów zwiedzających, a już robią wrażenie. Jest pięknie! :)

Połączenie cegły, drewna, metalu i szkła daje wyjątkowy efekt. Wrażenie robi również widok jaki rozpościera się z tarasu Młynów. Przestrzenne hale niegdyś przeznaczone do przetwarzania i składowania zbóż kryją w sobie zapewne wiele tajemnic i ciekawych historii.

Czekamy z niecierpliwością na pełną ofertę kulturalno – edukacyjną -„Ogrody Wody. Stany Skupienia”, ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu czy też eksponaty z legendarnej piekarni Bigońskich, z ul. Gdańskiej.

Korzystając z pobytu na Starym Mieście spacerując odkrywaliśmy nasze miasto – po raz kolejny - na nowo. Na naszym szlaku znalazły się m.in. – Fara, 18 południk, Pan Twardowski, Fontanna Studzienka, Bydgoska Aleja Autografów, Przechodzący przez rzekę, Łuczniczka Nova, Spichrze, Plac Teatralny. Wycieczkę zakończyliśmy przy fontannie Potop chłodząc się najlepszymi lodami w mieście, Primo! ;)


Galeria