CIS Bydgoszcz

Życzliwość. Podaj dalej.

Od kilku lat w Centrum, w przedostatnim tygodniu listopada celebrujemy ŻYCZLIWOŚĆ. To wyjątkowy czas rozmów, poszukiwań i praktykowania...tak na co dzień... życzliwości.

Tegoroczny dzień obchodziliśmy pod hasłem ,,Życzliwość podaj dalej’’. Już samo hasło jest promocją życzliwości i zachęcaniem do czynienia tego co dobre na wielu płaszczyznach. Jest apelem do wzajemnego okazywania jej w przekonaniu, że powróci. Dzień życzliwości to manifest przeciwko niekiedy smutnej i szarej rzeczywistości.

Spotkanie sąsiada i zwyczajowe parę słów, poczęstowanie ,,krówką’’ w autobusie, otrzymanie od nastolatka kilku brakujących groszy przy kasie, dzień dobry przy windzie...drobnostki, nieprawdaż? To zaledwie kilka przykładów z naszego życia, ale jest to dowód na to, że życzliwość jest obecna w naszej codzienności i sprawia, że rzeczywistość jest bardziej kolorowa, a życie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Korzystając z tej możliwości, że możemy sprawić by KOGOŚ życie było właśnie takie – bardziej kolorowe, w ramach naszych warsztatów Uczestnicy wykonali kartki do dzieci z Marzycielskiej Poczty. Każdy od serca i na miarę swoich możliwości.

Podczas Dnia Życzliwości zostaliśmy i my obdarowani – wspaniałe zakładki, kalendarzyki, plakaty, pocztówki z tegorocznym hasłem.

Serdecznie dziękujemy miastu Wrocław za te piękne gadżety.

Wracają do drobnostek, na koniec cytat Michała Anioła :

Drobnostek nie należy lekceważyć, bo są one podstawą doskonałości, a doskonałość nie jest drobnostką.


Galeria