CIS Bydgoszcz

Piknik Rodzinny CIS

Dziewczynka z alpaką

25 września zapisał się w CIS-owym kalendarzu w sposób piękny i szczególny. Do naszego Centrum przybyli absolwenci, uczestnicy oraz pracownicy bezpiecznej drogi, którzy w większości są również absolwentami Programu, wraz ze swoimi bliskimi, aby wziąć udział w naszym pikniku. Tegoroczna impreza była z kilku powodów wyjątkowa!

Radość to dla nas wielka, że mogliśmy wszystkich gościć. Ogromne to wzruszenie spotkać się z osobami, które kilkanaście lub kilka lat temu realizowały w Centrum Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego i przyszły na nasz piknik – znalazły czas i chęć,by się z nami spotkać. Za nami chwile serdecznych rozmów, wspomnień oraz czas wspólnego radosnego biesiadowania.

W tym roku przygotowaliśmy szereg atrakcji, które dedykowaliśmy przede wszystkim dzieciom. Pani Emilia i Pani Marta (animatorki) zadbały o świetny nastrój i wyśmienitą zabawę a czas spędzony z Paniami był bardzo energetyczny, pełen podskoków, zaskakujących wyzwań oraz spontanicznej radości, tak jak hasło przewodnie piknikowych zabaw: „Radość rządzi!” :) W nagrodę za udział w zabawach i super rywalizację do dzieci powędrowały niespodzianki – vouchery do kina, kredki, piórniki, farbki, kreda.

Niezapomniane wspomnienia będą mieli wszyscy Ci, którzy zdecydowali się na wejście do zagrody alpak – Tomka i Antka, które podczas pikniku zrobiły prawdziwą furorę. Od początku do ostatnich chwil pobytu zawsze był Ktoś kto miał ochotę na bliższy kontakt z nimi – poprzytulać się do nich, nakarmić marchewką, zrobić sweet focię, dać małego buziaczka. ;)

Niemałą atrakcją była również wata cukrowa - przy tej wyjątkowej okazji przymrużyliśmy oko na promowane w Centrum zdrowe odżywianie i ewentualne kalorie.

Podczas pikniku nie zabrakło również konkurencji dla dorosłych. ,,Krzesła’’ i ,,jedzenie murzynków na czas’’ wzbudziły niemałe emocje u dorosłych. Gratulujemy Pani Justynie, Pani Krysi oraz Panu Eugeniuszowi - byliście najlepsi! :))

Nad naszym CIS-owym trawnikiem przez kilka godzin unosił się radosny gwar rozmów, dziecięce śmiechy, doping dorosłych przy konkurencjach sportowych dzieci, bańki mydlane i smakowite zapachy znad grilla. Dziękujemy Panom Tomkom i Panu Januszowi za kilkugodzinny dyżur przy palenisku i wydanie kilkudziesięciu porcji smakowitych kiełbasek.

Tegoroczny piknik był uwieńczeniem spacerów nordic walking, które zorganizowaliśmy od końca sierpnia w Centrum z udziałem naszych uczestników. Wierzymy, że to dopiero początek pięknej przygody z tą aktywnością fizyczną. Za oknem piękna jesień więc okoliczności przyrody zachęcają do kolejnych spacerów, odzież sportowa – na każdą pogodę - w razie potrzeby jest do dyspozycji wszystkich naszych Uczestników.

Serdecznie dziękujemy firmie CANPACK za wsparcie naszych działań przy organizacji tegorocznego pikniku. Dzięki zrozumieniu idei reintegracji społecznej/zawodowej, jaka nam towarzyszy, mogliśmy zorganizować to spotkanie plenerowe z wieloma wspaniałymi atrakcjami oraz pysznym jedzeniem – były drożdżówki, winogrona, banany, jabłka, kiełbaski z dodatkami, świeżutkie bułki oraz lody.

To dzięki Wam ten dzień był dla wielu z nas pełen pozytywnych emocji, ciekawych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Bardzo serdecznie dziękujeMY, że byliście z nami !

BRAVO CANPACK!

Super zabawa! :))

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom tegorocznego pikniku, cieszymy się że mogliśmy spotkać się z Wami – to była wspaniale spędzona sobota.

Logo CANPACK

Kadra CIS


Galeria