CIS Bydgoszcz

Inauguracja "54" edycji IPZS - 20.09.2018r.

Ach, co to był za dzień. 20 września odbyła się Inauguracja 54 edycji. Była muzyka, był taniec, gra aktorska, była orkiestra i niesamowite emocje. Ale… ale wszystko po kolei : )

Inaugurację tradycyjnie zapoczątkowało przemówienie Dyrektora CIS. Potem przyszedł czas na uroczyste gratulacje dla uczestników, którzy zakwalifikowali się do zasadniczej części programu. Decyzje i serdeczny uścisk dłoni każdy z uczestników otrzymał zarówno z rąk Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pana Dyrektora CIS jak i Pań kierowniczek i pracowników socjalnych. Brawa, Brawa, Brawa – ogrom pracy za Wami Drodzy Uczestnicy.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną i tu emocji nie było końca. Jako pierwsza ze swoją inscenizacją ruszyła edycja 54. Niesamowite kroki, charakterystyczne układy, mocne dźwięki i zapierające dech rytmy. Taniec, zabawa, ruch. A w tym wszystkim uczestnicy, którzy wiernie oddawali talent Króla Popu – Michaela Jacksona.

Kolejne przedstawienie to bajkowa „Rzepka” Juliana Tuwima, podana jednak w nieco niekonwencjonalny sposób. Przepiękna gra aktorska edycji 53, muzyka dobrana do każdej roli, charakteryzacja postaci, energia na scenie, taniec i dźwięki. To wszystko sprawiało, że publiczność nie tylko śmiała się żywotnie, ale też wciągnięta w fabułę bajki niechętnie wyglądała końca tej opowieści.

Ale to nie koniec emocji tego dnia. By 20.09 uznać za najbardziej radosny dzień kończącego się lata z humorem i orkiestrą pojawiła się edycja 52. Dyrygent poruszający wszystkie serca, muzycy wiernie oddający każdy dźwięk, rytmy wprawiające w zachwyt, a do tego wszystko na żywo i w oparciu o genialną kompozycję Isaaca Hayesa.

Szkoda, że takie dni dzieją się tylko raz na 2-3 miesiące. Do zobaczenia na kolejnej Inauguracji już niebawem : )

Samych pomyślności i powodzenia na praktykach zawodowych uczestnikom edycji 54, a wszystkim „starszym” stażem edycjom satysfakcjonującej...już za kilka, kilkanaście tygodni, pracy .

życzy:
Kadra Centrum


Galeria