CIS Bydgoszcz

Bydgoszcz. Nasza wycieczka po naszym mieście…

29 czerwca br edycja 62 miała "wychodne" - zwiedzała Bydgoszcz. Mimo niesprzyjającej pogody przemierzaliśmy ulice Bydgoszczy odkrywając po raz kolejny jej uroki.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w sercu Starego Rynku – pod pomnikiem Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej. Na rynku zagościliśmy na chwilkę: 18 południk, czas bydgoski, szukaliśmy okien, z których kłania się Mistrz Twardowski, fontanna Studzienka. Następnie przeszliśmy w stronę ulicy Mostowej, zatrzymaliśmy się przy matrycy Bydgoszczy - tuż przy spichlerzach. Kilkanaście kroków dalej podziwiliśmy jeden z ładniejszych widoków naszego miasta: Przechodzący przez rzekę, trzy Gracje, spichlerze w całej okazałości, barka Lemara, budynek Poczty Polskiej, pałacyk Lloyda oraz widok na Brdę – wszystko w jednym kadrze. Po drugiej stronie mostu, kierując się w stronę opery zatrzymaliśmy się przy Flisaku. Następnie podziwialiśmy Operę Nova oraz Łuczniczkę. Przejście przez most Kiepury (nazwanego przez wielu Bydgoszczan "mostem zakochanych") upłynął nam na poszukiwaniach kłódki Bydgoszczy. Kolejne kroki skierowaliśmy w stronę Wyspy Młyńskiej podziwiając odnowione budynki Młynów Rothera. Jeszcze przed wizytą Muzeum Mydła i Historii Brudu uczestnicy szukali detalu architektonicznego na budynku bydgoskiej Fary.

Wizyta we wspomnianym wcześniej muzeum to nie tylko chwila wytchnienia dla zmęczonych nóg podczas warsztatów mydlarskich, ale również wiele zaskakujących i ciekawych faktów nt historii higieny.

Wycieczkę po Bydgoszczy zakończyliśmy wspólnym zdjęciem pod fontanną Potop oraz lodami w jednej z bydgoskich cukierni, w której lody smakują zawsze obłędnie, bez względu na pogodę!


Galeria