CIS Bydgoszcz

Ach, cóż to był za bal!

Karnawałowe zabawy to już tradycja wpisana w program Centrum Integracji Społecznej w Bydgoszczy. Staramy się zawsze raz w roku przygotować dla naszych Uczestników bal karnawałowy, zabawę….podarować im uśmiech, radość...trochę tanecznego zapomnienia i spontanicznej zabawy.

2 lutego 2024r. w piątek miał miejsce karnawał w CIS’ooo ! :))

Rozpoczęliśmy ten dzień od konkurencji związanych tematycznie z karnawałem, tańcem, śpiewem, ale i miłością (a to z powodu zbliżających się Walentynek). Każda z edycji zasiadła wspólnie przy stole by móc ze sobą rywalizować. Uczestnicy mieli przed sobą serię zadań do pokonania. Na rozgrzewkę zaczęliśmy od kalamburów, tak na pobudzenie szarych komórek i zwrócenie uwagi na tematykę karnawałowo-miłosną. Następnie mogliśmy sprawdzić jak nasi Uczestnicy radzą sobie z odgadywaniem par filmowych jak i serialowych, co okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ znalazło się na sali wielu kinomanów, odgadujących w lot ponadczasowe „,miłosne” klasyczne tytuły. Wiele radości przyniosło przygotowane specjalnie na nasz karnawał Walentynkowe Koło Fortuny ! Śmiać się tam można było co niemiara, krzyki, skoki, podskoki…. literki no i całe hasła, wywołały radość i mnóstwo uśmiechu na twarzach. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić się jako detektywi naprowadzając edycję na odgadnięcie przez nich postaci romantycznej, co tez nie należało do najprostszych zadań.

Podczas przerwy zaserwowaliśmy przygotowywane przez edycję 77 pizze, doskonała, mniam mniam ! Rozgrzany piec, ciasto, sos + ulubione składniki i powstają rarytasy, pyszne smaczne placki, które każdy już teraz wie jak przygotować samemu w domu, smaczniej i ekonomiczniej niż zamówione, bądź kupione. :) Nie zabrakło także miejsca na słodkości w postaci naszych własnych chruścików, a do tego trzy Panie, kończące właśnie program przyniosły torty i specjalne, wyjątkowe...ukraińskie ciasto „Klasztorny mnich” !

Brava dla naszych Pań z edycji 77, a w szczególności dla Pani Marzeny, Maryny, Joanny, Ewy.

Następnie Skojarzenia, sprawdzenie znajomości miłosnych tekstów, Cisowa „ Jaka to melodia?” i wszystkim znane przeboje karaoke ! Najgłośniejsze i najbardziej ekscentryczne show należało do połączonej najstarszej edycji, gdzie wokaliści dali z siebie wszystko, co to był za „wykon”! ;) Tyle samo otwartości, zaangażowania jak i podczas występu chcemy widzieć każdego dnia, w codziennych przeciwnościach i trudnościach. Co by to było gdyby praca nakręcała nas tak jak muzyka?:)) Karaoke rozpoczynało część taneczną, następnie podkręciliśmy głośniki, włączyliśmy kulę dyskotekową i nasza bydgoska sala zamieniła się w taneczny, dyskotekowy parkiet.

Tańce szybkie, powolne, solo, czy w parach to wszystko można było dostrzec na naszej, bydgoskiej sali. Było...radośnie, były pary...był free style, był...wspólny, wszystkich pociąg! Panowie prosili Panie, Panie...Panie i...się działo! Fantastyczna taneczna zabawa! :)

Kilometry kroków oddanych na parkiecie jak i energia włożona w taniec poprawiły nastroje wszystkich obecnych podczas balu. Taniec, ruch, radość, śmiech to elementy, których często nam brakuje, a nawet zapominamy jak mogą w prosty sposób poprawić nasz nastrój czy funkcjonowanie, w codziennym pośpiechu, każdy potrzebuje takiego resetu, a co dopiero taaak wspaniałego….resetu.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, za wspólną zabawę, uśmiech, radość...spontaniczność, przełamywanie własnej strefy komfortu i...w konsekwencji za... atmosferę, którą wspólnie razem stworzyliśmy bawiąc się przy niesamowitych przebojach, poruszając się gibko, z niewyuczoną lekkością w rytm tanecznych przebojów….to był prawdziwy, fantastyczny karnawał w CISooo!:)))


Galeria