CIS Bydgoszcz

Uroczysta Inauguracja edycji „53” - 12 czerwca 2018 r.

Inauguracje edycji w Centrum Integracji Społecznej zawsze były ekscytujące i pełne pozytywnej energii. Tym razem edycja 53 sprawiła, że tej żywiołowości było więcej niż kiedykolwiek. Jak im się to udało? Rozwiązanie jest tylko jedno - „MUZYKA i TANIEC”. Dwa niepozorne słowa, które potrafią rozpalić zmysły do czerwoności. Dźwięki odczuwalne w każdej części ciała wprowadzając je w euforyczny rezonans nie do powstrzymania! Człowiek nagle odkrywa, że prawa noga żyje swoim życiem, głowa zaczyna się dziwnie kołysać w rytm podnoszonych ramion a do tego wszystkiego, nie wiedząc jak i dlaczego, dołączają ręce malując w powietrzu fale albo rozciągając niewidzialny makaron (wszyscy, którzy mieli okazję podziwiać występ taneczny edycji 53 wiedzą o czym piszę;)). Wygląda to trochę na zalążek jakiejś...choroby psychicznej ale to po prostu taniec!:)) Tak, tak... ten taniec, którego początki sięgają 3300 roku p.n.e. i są na to archeologiczne dowody, więc śmiało możemy przyjąć, że taniec to szeroko rozumiana - od tysiącleci - forma wyrażania siebie. W każdym razie występ Uczestników najmłodszej edycji wprowadził publiczność w stan niepohamowanego zachwytu, doprowadzając wrażliwsze (bezbronne) jednostki na deski CIS-owego teatru, gdzie całkowicie pochłonęła ich „Muzyka i taniec” inspirowana przez bisującą swój występ edycje 53.

Emocji nie zabraknie w najbliższym czasie również poza parkietem, w końcu zbliżamy się do wielkiego świętą piłki nożnej – Mistrzostwa Świata - Rosja 2018. Polska drużyna ma wielką szansę pokazać się z jak najlepszej strony na tegorocznym mundialu i mamy nadzieję, że przynajmniej powtórzą sukcesy reprezentacji z lat 70 i 80-tych. Ekscytacja może sięgać zenitu dlatego edycja 52 wprowadziła nas w świat naszej drużyny narodowej. Polska dawaj...wygramy, zwycięstwo jest nasze!:))

Muzyka, taniec i piłka nożna mieszanka mocno energetyczna, to dobrze bo mocy nie może zabraknąć chcąc zrealizować swoje – też odnośnie pracy np. - cele. Edycje 53, 52, 51, 50 dawajcie...do przodu, praca czeka! :))


Galeria