CIS Bydgoszcz

Spacer po Bydgoszczy.

22 i 25 maja wybraliśmy się na spacer po ulicach Śródmieścia i Starego Miasta. Na trasie naszej wycieczki znalazły się najbardziej znane miejsca, zabytki i pomniki Bydgoszczy. Zaczęliśmy od jednego z symboli Bydgoszczy - Łuczniczki w parku Kochanowskiego, następnie przeszliśmy przez Dzielnicę Muzyczną podziwiając odnowioną fontannę, potocznie zwaną -„tańczącą fontanną” naprzeciwko Filharmonii Pomorskiej. Kilka ulic dalej przystanek i zdjęcia przy fontannie Potop. Wodotrysk budzi zachwyt i jest jedną z największych atrakcji naszego miasta. Obie fontanny warto obejrzeć wieczorem, połączenie wody i światła, a zwłaszcza w przypadku fontanny przy filharmonii daje niezwykły efekt. Następne udaliśmy się w stronę Placu Teatralnego, mijając Hotel pod Orłem, kościół Klarysek. Na samym placu, tuż przy ulicy Mostowej chwila oddechu przy ,,parach’’ - to wręcz idealne miejsce na odpoczynek w mieście przy wysokich temperaturach. Kolejnym punktem na naszej trasie była Łuczniczka Nova oraz budynek naszej opery. Idąc mostem zakochanych, a dokładnie Jana Kiepury dotarliśmy na Wyspę Młyńską, miejsce spotkań, pikników, festynów, koncertów, spacerów. Wspaniała przestrzeń dla całych rodzin w samym sercu naszego miasta, skąd podziwialiśmy Wenecję Bydgoską, Młyny Rothera, Biały Spichlerz, kaskady wodne oraz inne zbytki. Koniec naszej wędrówki był bardzo smakowity - pyszne lody w jednej z bydgoskich cukierni – cytrynowe, ciasteczkowe, czekoladowe, dakłasowe, truskawkowe... do wyboru, do koloru!:)) Po prostu...niebo w gębie!:)))


Galeria