CIS Bydgoszcz

Narodowe Święto Niepodległości w CIS.

Świętujemy 101 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym Centrum odbyły się lekcje historii przypominające najważniejsze fakty i postacie z okresu powstawania II Rzeczypospolitej. Zorganizowaliśmy również konkurs wiedzy o naszej Ojczyźnie.

Pytania dotyczyły wiedzy ogólnej o Polsce tj. znane Polki i Polacy, geografia, miasta w Polsce, ważne daty i wydarzenia oraz polskie tańce narodowe. Nieoczekiwanie najlepszą wiedzą o naszym kraju wykazał się najmłodszy uczestnik programu Centrum - Pan Tomasz z edycji 60. Tuż za zwycięzcą uplasowali się Pan Michał i Pan Marek. Pan Andrzej miał najlepszy wynik w edycji 58 a po piętach deptali mu Pan Arkadiusz i Pan Dariusz. Gratulujemy!:))

Po wielkich konkursowych emocjach nie mogło zabraknąć wspólnie odśpiewanego hymnu, rogala świętomarcińskiego oraz polskich pieśni patriotycznych chętnie śpiewanych przez uczestników.

Wszyscy czujemy wdzięczność i szacunek dla tych, którzy poświecili życie dla Wolnej, Niepodległej Polski, a później także w Jej obronie.

Chwała bohaterom!


Galeria