CIS Bydgoszcz

Inauguracja edycji 56 – 5 luty 2019r.

Początek roku 2019 rozpoczął nowy etap w życiu Uczestników edycji 56. Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego ma przecież przynieś istotną zmianę na drodze życia, która nie zawsze była równa i prosta.

O zawiłościach ludzkiej egzystencji najmłodsza edycja wydaje się, że wie najwięcej. Scenki z przedstawienia pt.: „Śniadanie, czyli kilka słów o małżeństwie”, choć pokazane z przymrożeniem oka, to obrazy żywo wyjęte z niejednego domu, a dialogi między małżonkami wydawały się dziwnie znajome ;-).

Tak naprawdę wszystkim przydałoby się nieco ogłady. Może dlatego edycja najstarsza, najbardziej doświadczona zmierzyła się z tematem dobrego wychowania. Brawurowo zagrana tytułowa Kwoka z wiersza Jana Brzechwy to po prostu nieuprzejma i niewychowana pani domu, mająca wielkie mniemanie o sobie, która postanawia nauczyć dobrych manier i grzeczności swoich znajomych. Tymczasem sama powinna się dokształcić w tej materii.

Konwenanse to ważna rzecz! Ale... może nie wystarczyć. Nieraz niezbędny jest „Powrót do źródeł” jak brzmi tytuł widowiska edycji 55. Krynicą wiedzy staje się przedszkole nr 55 a ściślej mówiąc stan dziecięcy, który pokazuje, co w nas jest naturalne i szczere bez fałszu i krytykanctwa. Dziecięcy punkt widzenia zdaje się ukazywać istotę, oczywistość, którą dorośli z biegiem lat zatracają.

Na szczęście są odważni dorośli, którzy potrafią zmierzyć się z tym, co dziecięce i na przykład wystąpić w przedstawieniu ;-) Dlatego składamy wielkie podziękowania i gratulacje dla Pana Roberta (nasz zaprzyjaźniony pracownik socjalny ROPS „Błonie”), który doskonale wczuł się w rolę Tajemniczego Gościa, przedstawiającego przedszkolakom fascynujący świat pracownika socjalnego. Okazuje się, że to niezwykle ważny zawód dający wiele satysfakcji i niejednokrotnie mało przez nas doceniany. Wielkie dzięki dla Pracowników Socjalnych wszystkich bydgoskich ośrodków pomocy społecznej!:)

Dziękujemy też wszystkim Uczestnikom Centrum za wspaniałe przedstawienia, w których można odkryć drogę dla edycji 56 i wielu z nas.

Wiele trzeba się natrudzić, żeby wyjść na prostą, aby osiągnąć oczekiwany, zaplanowany cel i efekt. Wytrwałości zatem i sumiennej pracy dla odważnych podążających tą drogą ku Lepszemu.

A na koniec jeszcze gratulacje dla Pana Mirosława i Dawida, którzy już od 6 lutego przechodzą na umowę o pracę, dobrej pracy dla Was, trzymajcie się!:)


Galeria