CIS Bydgoszcz

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Życzliwość… bohaterka naszej codzienności. Najczęściej przyjmuje tak prostą i tak oczywistą formę, że staje się dla nas niezauważalna lub niegodna większej uwagi. Jak powiedziała Pani Kasia, jedna z Uczestniczek warsztatów >życzliwość - to takie tam drobne sprawy. Czasami tak drobne, że aż trudno dostrzec je w pośpiechu, w drodze do pracy, do domu, w tramwaju, na ulicy, w windzie, w sklepie, w kolejce, w szpitalu...Owe gesty - przypadkowe, bezinteresowne, tak drobne, że umykają naszej uwadze i wrażliwości.

Dlatego też Ci, których receptory są lekko zakurzone, pozapychane i uzbierało się na nich trochę zwątpienia w ludzką dobroć i drugiego człowieka mieli zadanie nieco trudniejsze na naszych warsztatach. Poszukiwali życzliwości w pocie czoła. I jak się okazało nie było to proste zadanie. A na wtorkowych warsztatach pojawiło się nawet szkło powiększające, by uskutecznić poszukiwania!

Opłacało się. Tradycyjnie już, po warsztatach dopisujemy do naszej Cisowej Listy Gestów Życzliwości kolejne, oto one:

Warsztaty życzliwości w Centrum to także kartki do dzieci z Marzycielskiej Poczty ze słowami wsparcia, otuchy, z życzeniami świątecznymi. Kontakt z własną empatią, wrażliwością i emocjami.

By o życzliwości nie zapomnieć i w przyszłym roku, zatroszczył się o nas Krasnal Życzliwek z Wrocławia. Jak co roku otrzymaliśmy piękne kartki, kalendarzyki, zakładki i naklejki - urocze dopełnienie tego wspaniałego święta i... jak się okazało wcale nierutynowych warsztatów!

Życzliwość - odruch szczerego serca.

Organizatorki i prowadzące


Galeria